A może łożyska?

Maj 23

Jeżeli zastanawiasz się nad zastosowaniami łożysk, pomyśl przydatność ich zaletach i wadach. Wszelkie zastosowanie powinno być poprzedzone dokładną i skrupulatną analizą środowiska, w którym łożysko będzie pracować.

Przeczytaj o przykładach zastosowań. Artykuł ten ma za zadanie ułatwienie zrozumienia zastosowań łożysk.

Łożysko – zacznijmy od podstaw.

łożyskaNa ogół łożyska ślizgowe stosuje się:
– gdy przenoszone są duże obciążenia oraz gdy obciążenie są rodzaju udarowego. Wtedy łożyska tłumią wszelkie drgania wału, co skutkuje stabilną pracą mechanizmu.
– gdy wymagane jest ciche funkcjonowanie mechanizmu, łożyska skutecznie wyciszą drgania i uderzenia

Łożyska toczne są bardzo często używane:
– najczęściej takimi łożyskami wyposaża się mechanizmy, które wymagają szybkiego rozruchu
– gdy szybkości wirowe wału mają różne współczynniki prędkości, czyli są niejednostajne
– gdy maszyna, w której zostało zamontowane łożysko jest często uruchamiana i wyłączana. Z łożyskami tocznymi jest ot możliwe.
-gdy łożysko wymaga się dużej wytrzymałości

Jak wybieramy łożyska?

Wybór pokroju łożysk tocznych oraz ślizgowych powinien być uwarunkowany również wpływem innych czynników, to jest warunkami pracy, jakością konstrukcji wału, od metody smarowania (zależnego m. in. od możliwości doprowadzenia smaru do łożyska), od czynników technologicznych uwarunkowanych naprawą i wymianą łożysk itd.

Dobre wybory łożysk.

Gdy chodzi nam o jak najlepszy rezultat pracy naszej maszyny na danym łożysku warto jest to skonsultować ze specjalistą. Jeśli chcemy sprowadzone części z Chin czy Indii, obecnie nie stanowi to żadnego problemu. W tego typu usługach Polska znajduje się prawie w ściślej czołówce. Ale nie zawsze elementy tańsze będą mogły konkurować np. wytrzymałością z elementami maszyn które są markowe i wykonane dobrze. Czasem zaoszczędzenie niewielkiej sumy na dobrym łożysku nie jest dobre.

Polecenie usług

Na koniec pozostaje tylko polecenie dobrej hurtowni łożysk. W naszym serwisie kilkukrotnie pisaliśmy o hurtowni łożysk z Sosnowca. Czytaj więcej na: http://mpz.com.pl. Jest to producent łożysk, o którym wiele się mówi. jest to bardzo znana i profesjonalna firma, która od lat sprowadza bardzo dobrej jakości łożyska i rozprowadza je na polskim rynku. Jeśli więc szukasz łożysk, wejdź na powyższą stronę przez znajdujący się powyżej link i przetestuj ich usługi.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 7.4/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów