Alergia i alergeny

Kwi 15

Szlachetne zdrowie jak mawiał poeta jest doceniane wówczas, kiedy go już zabraknie, kiedy już go nie ma. Tymczasem my w tym miejscu chcemy podkreślić, że o nasze zdrowie powinniśmy dbać przez cały czas na tyle, na ile jest to możliwe. Współcześnie mamy do czynienia z bardzo wieloma różnymi czynnikami, z różnymi chorobami, które zataczają coraz większe kręgi. My w tym miejscu chcemy wskazać na takie schorzenie, na taką chorobę jak alergia. Człowiek zdrowy zasadniczo nie odczuwa jej negatywnego wpływu, ale dzisiaj mamy do czynienia z coraz większą zachorowalnością na różnego rodzaju alergie. Uczulenie na różne rośliny, na pyłki, uczulenie na różne pokarmy to bynajmniej nie jest żaden katarek, z którego za kilka dni można się wyleczyć.

Czym jest alergia?

Mówiąc o alergii, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że mamy tutaj do czynienia z bardzo poważną chorobą, której bynajmniej nie należy bagatelizować. Oczywiście jedno kichnięcie powinno, co najwyżej spotkać się z odpowiedzią „na zdrowie”, ale jeśli ktoś w kontakcie z jakimiś roślinami, z jakimiś pokarmami wykazuje pewne negatywne reakcje, to powinno nas to zdecydowanie zastanowić i spowodować powinno odpowiednio szybką reakcję. Warto w tej sytuacji przede wszystkim wykonać odpowiednie testy alergologiczne, które pozwolą nam odpowiedzieć na pytanie, co nam dolega, czy mamy do czynienia z alergią, czy też przyczyna złego samopoczucia i pewne objawy mają inne podłoże. Leczenie alergii wymaga w głównej mierze postawienia dobrej diagnozy. Jeśli już mamy ową diagnozę, możemy przejść dalej i możemy podjąć stosowne leczenie. Jak ono powinno wyglądać? Na pewno ważnym elementem jest to, aby unikać kontaktu z określonymi alergenami, aczkolwiek to na pewno nie wszystko, co musimy uczynić.

Leczenie alergii

Leczenie alergii jest długotrwałe i nie zawsze okazuje się być skutecznym. Niemniej jednak na pewno warto je podjąć. Leczenie to polega na przyjmowaniu zastrzyków lub też tabletek. Bardzo ważnym aspektem jest to, aby przyjmowaniu odczulania w postaci zastrzyków bezpośrednio po iniekcji przeczekać przez około pół godziny w pobliżu gabinetu lekarskiego. Może, bowiem dojść do wystąpienia reakcji alergicznych, może dojść do wstrząsu anafilaktycznego, co bez odpowiedniej pomocy lekarskiej może zakończyć się nawet śmiercią danej osoby. Alergia to choroba, która dotyka coraz więcej osób w każdym niemalże wieku, a więc nie bez przyczyny warto o niej wiedzieć nieco więcej, warto wiedzieć, jak ją leczyć, jak ją rozpoznawać i jakie objawy powinny nas skłonić do tego, aby udać się do lekarza celem wykonania testów alergologicznych.

http://zdrowy.wroclaw.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 0.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów