Alternatywa dla zniczy parafinowych – znicze na baterie

Lut 08

Przez setki lat na grobach zmarłych paliliśmy znicze, jak znak pamięci i szacunku. Działo się tak ponieważ zapalone znicze nie miały w zasadzie żadnej alternatywy – nie było niczego, co mogłoby zastąpić płonący lampion. Dzisiaj jednak, w XXI wieku, alternatywa się pojawiła i bardzo szybko zdobyła uznanie w Polsce. Mowa rzecz jasna o zniczach diodowych na baterie, które robią prawdziwą furorę na stoiskach ze zniczami.

Znicze diodowe, LED, na baterie…

Nowy wynalazek ma bardzo wiele nazw, a żeby wiedzieć o czym dokładnie piszemy, warto wymienić kilka z nich. Te najpopularniejsze to “znicze diodowe” “znicze na baterie” “znicze LED” czy wreszcie “wkłady elektryczne”. Bo znicze o których piszemy to nie tyle znicze co wkłady – by efekt był odpowiedni potrzebny jest jeszcze lampion.

Budowa zniczy diodowych jest banalnie prosta – bryła plastiku, świecąca dioda, włącznik i miejsce na dwie baterie. To w zasadzie cały znicz. Wygląd ma jednak w tym wypadku naprawdę małe znaczenie – dużo ważniejsze są cechy tego produktu.

Tani i niezniszczalny

Znicze na baterie zyskały popularność głównie dzięki swej niezawodności i trwałości. Znicze te palą się bowiem w każdych warunkach – w deszczu, wietrze, śniegu i mrozie, zaś raz włączone, nie zgasną przez 30/60 dni (w zależności od modelu znicza). Są też wygodne i bezpieczne – kupując znicze diodowe możemy zapomnieć o problemach z odpaleniem znicza czy ryzyku poparzenia ręki gorącym woskiem.

Co jednak najistotniejsze, znicze na baterie są tanie. Ich najtańsze modele, świecące się przez miesiąc,  dostaniemy w cenie około 5 złotych co z pewnością jest ceną niewygórowaną. Szczególnie, że są to produkty wielokrotnego użytku – producent umożliwił użytkownikom wymianę baterii. W efekcie jeden znicz diodowy może służyć na grobie zmarłego przez długie lata i w każdych warunkach atmosferycznych.

Znicze na baterie można więc śmiało nazwać w pełni wartościową alternatywą dla tradycyjnych zniczy. Czas pokaże czy będą one tylko alternatywą czy też ważnym produktem w zniczowej branży.

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 7.5/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów