Andrzejkowe gry i zabawy

Maj 16

Andrzejki powinny być czasem wyśmienitej zabawy nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych – dla dzieci. Warto więc zadbać o to, aby nasze pociechy miały pod ręką różnorodne andrzejkowe gry, tak aby nie nudziły się w ten wyjątkowy wieczór.

W zależności od tradycji danego regionu polski istnieje wiele elementów związanych bezpośrednio z andrzejkami, jednym z nich są z całą pewnością andrzejkowe wróżby. Jedna z najbardziej popularnych to przelewanie wosku przez ucho od klucza do miski z wodą i wróżenie z form, które w takowy sposób powstaną. Dla każdego dziecka będzie to z całą pewnością świetna zabawa i rozrywka na dłuższy okres czasu.
Oprócz tego istnieją różnorodne gry związane z przepowiadaniem przyszłości oraz odnajdywaniem przyszłej miłości, dla wielu dzieci temat drażliwy, jednak tak naprawdę każde z nich chce się dowiedzieć, czy aby przez przypadek ta ładna koleżanka z klasy nie zostanie kiedyś jego dziewczyną.

Bardzo przyjemną i jednocześnie rozwijającą dzieci zabawą jest andrzejkowa numerologia. Dziecko ma za zadanie zsumowanie liczb z daty swojego urodzenia. Liczby w wyniku także są z sobą sumowane tak abyśmy otrzymali liczbę od jednego do dziewięciu. Każdej z nich przyporządkowane są inne cechy charakteru danej osoby, jeśli chcesz o tym więcej poczytać, czy też znaleźć podobne gry dla dzieci skorzystaj z Internetu, tam z całą pewnością będziesz posiadała ich dosyć obszerny oraz szeroki wybór.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 6.6/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów