Awaryjne otwieranie drzwi lepiej zostawić profesjonalistom. Sprawdź…

Gru 23

Problem z dostaniem się do swojego domu to wbrew pozorom to bardziej powszechne zjawisko niż mogłoby Ci się wydawać. Awaryjne otwieranie drzwi w domu może nastąpić z różnych przyczyn, często bardzo nietypowych, o tym dlaczego warto wezwać na pomoc specjalistę odpowiadają pracownicy firmy Lockbusters.

Dlaczego drzwi nie chcą się otworzyć?

zamek do drzwi

Zamek w drzwiach jak każde inne urządzenie mechaniczne zużywa się w czasie. Zwykle tego symptomy możemy zauważyć w codziennym użytkowaniu. To problem z włożeniem kluczy, zamek obraca się o 180 stopni czy też zacina się kilka razy dziennie. W takim wypadku zwykle nie myślimy o wymianie wkładki na nowej, czy też całego zamka na nowy, do momentu aż pewnego pięknego dnia nie wrócimy do domu i nie możemy otworzyć drzwi.

Częstym błędem jest próba otwarcia drzwi „na siłę” i nie chodzi tutaj o wyważanie. Zwykle w takich sytuacjach dochodzi do ukręcenia klucza, czy złamania go wewnątrz zamku. W takiej sytuacji pomoc specjalistów jest nieoceniona. Oczywiście zdarzają się również sytuacje nietypowe zwłaszcza gdy mieszka się wśród nieżyczliwych sąsiadów, szpilka czy też śrubka włożona w zamek to ostatnio również nie rzadkość. Awaryjne otwieranie drzwi zdarza się również w momencie gdy właściciel domu czy mieszkania zgubi klucze, jednak zazwyczaj w takim wypadku inny domownik ma zapasowy komplet.

Jak prawidłowo zgłosić problem do firmy ślusarskiej?

Kiedy już dodzwoniliśmy się do firmy ślusarskiej warto przygotować się na serię pytań od pracownika. Zwykle pierwszym pytaniem jest rodzaj awarii jakiej uległ zamek, czy jest to zwykłe zgubienie klucza, czy też uszkodzenie mechanizmu. W przypadku gdy nie posiadasz kluczy powinieneś przygotować jakiś dokument tożsamości, którym udowodnisz, że to jest Twoje mieszkanie czy dom. Inny słowy chodzi oto czy masz prawo wejścia do danego lokalu mieszkalnego.

Jeżeli posiadasz takie informacje warto również podać pracownikowi jakiej firmy oraz jaki rodzaj zamku jest zamontowany w drzwiach. Wiadomo nie każdy zna dokładne parametry swojego zamka, ale bez wątpienia ułatwi to pracę ekipie ślusarzy zajmujących się awaryjnym otwieraniem drzwi. Istotną kwestią jest również sposób zamykania zamku, tzn czy z obu stron jest wejście na klucz czy z jednej jest pokrętło lub inny system zamykania drzwi. Pracownik firmy może również zapytać oto czy zamek jest wpuszczany, czy też nawierzchniowy gdyż od tego zależy sposób otwarcia oraz konieczność użycia danych narzędzi. Oba typy zamków wymagają również innych umiejętności, ale to każdy zawodowy ślusarz powinien sobie bez problemu poradzić*.

*artykuł powstał przy współpracy z firmą Lockbusters

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 10.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: +1
1 głosy