Bądź odpowiedzialny za swój dress code. Przeczytaj nasze wskazówki

Sie 12

Każdy dojrzały facet powinien mieć na tyle pełną garderobę, aby móc ubrać się niezależnie od okoliczności. Jesteś pewien, że w swojej szafie masz wystarczająco dużo rzeczy, żeby czuć się komfortowo zarówno na przyjęciu u znajomych, jak i spotkaniu biznesowym z klientem?

Musisz wiedzieć o kilku męskich zasadach dress code

pasek od spodni

Myślisz, że każdy jest inny, a uniwersalne wskazówki dotyczące twojego dress code nie istnieją? Jesteś w błędzie. To, że plecak i garnitur, krawat i koszula z krótkim rękawem, ciemne buty i białe skarpetki są obciachem wiesz pewnie nie od dziś. Mamy rację?

Nie zakładaj białych skarpetek, jeśli nie jesteś światowym stylistą

To prawda, białe skarpetki i elegancki mężczyzna mimo że nie wykluczają się, to nie myślisz chyba, że masz na tyle dużo kompetencji, aby zestawić je w stylizację, z której nie będą śmiali się twoi znajomi? Stawiaj na klasykę – kolorowe skarpetki o gładkim wykończeniu.

Jeśli wolisz, możesz kupić kilka par śmiesznych skarpetek. Mimo że nie będziesz mógł założyć ich do eleganckich stylizacji, to na wyjście do klubu z kolegami będą jak najbardziej na miejscu – wynika z smieszne-skarpetki.com.pl.

Odpuść sobie też temat stopek – chyba, że właśnie idziesz po biegać po całym dniu pracy.

Pamiętaj o odpowiednim dopasowaniu ubrań do ciała

Niezależnie o jakiej części garderoby mowa, spodnie, koszule, marynarki itd. powinny być skrojone na twoją sylwetkę. W zbyt dużych ubraniach będziesz czuł się tylko mało komfortowo, ale będziesz powodem do drwin i ciętych uśmiechów w pracy.

Poczytaj, jakiej długości powinien być rękaw koszuli i dlaczego przesadnie lejące spodnie na butach wyglądają mało estetycznie.

Buty wymagają codziennej pielęgnacji

Nie wierz w bajki, że jeśli kupiłeś dobrej klasy, eleganckie, wykonane z naturalnej skóry buty, to o ich stan nie będziesz musiał dbać. Poza czyszczeniem wilgotną, delikatną ściereczką, obuwie wymaga także pastowania, kremowania i polerowania.

Jedynymi butami, których w praktyce nie musiałbyś czyścić są czarne tenisówki, ale czy naprawdę chciałbyś wyjść w nich do pracy?

Poza tym pamiętaj, że tej samej pary butów nie nosimy każdego dnia.

Krawatowi musisz dać odpocząć

Zdjąłeś krawat, nie rozwiązałeś go, tylko od razu zawiesiłeś na wieszaku? Błąd! Krawat powinien odpoczywać, a sposób jego wiązania dobieraj do kontekstu. Węzeł prosty nie zawsze wygląda dobrze, zresztą podobnie jak windsor i pozostałe.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 10.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: +1
1 głosy