Brak wyczucia zrujnuje wnętrza Twojego domu. Bez żartów

Sie 20

Nie musisz mieć 10 tys. złotych na profesjonalnego architekta. Projektami wnętrz swojego domu lub mieszkania możesz zająć się sam, ale to pod warunkiem, że masz o tym jakiekolwiek pocięcie. My przygotowaliśmy dziś dla ciebie zestawienie typowych błędów, jakie przydarzają się amatorom. Sprawdź, czy nie jesteś wśród nich.

Dlaczego popełniasz wciąż te same błędy w aranżacji wnętrza?

klamka drzwi okien

1. W każdym pokoju wisi przynajmniej kilka obrazów

Uwierz nam, że w samych obrazach nie ma nic złego, ale jeśli twoje mieszkanie nie ma 100 – 200 metrów kw., to wypełnienia każdego wnętrza dużymi ramami potęguje złudzenie ciasnoty i nie ma co do tego odstępstwa. Jeśli już chcesz, aby cokolwiek wisiało na ścianach, zdecyduj się na duże lustra – niekoniecznie te zamknięte w ramie.

2. Stawiasz na surowe, minimalistyczne wnętrza, bo tego wymagają od ciebie znajomi

Jeśli chcesz zaimponować sąsiadom lub znajomym z pracy, wymień samochód na nowszy, ale nie wprowadzaj na siłę zmian we wnętrzu. Dlaczego? Dom powinien być dla ciebie ukojeniem nerwów, miejscem, w którym możesz odprężyć się i wyciszyć, a nie laurką stworzoną po to, aby komuś coś udowodnić.

Zasada jest prosta – kochasz się w klasycznych wnętrzach utrzymanych w stylu rustykalnym? Świetnie, nie musisz tego zmieniać. A jeśli twoi znajomi mieliby kręcić z tego powodu nosem, może warto zmienić środowisko?

3. Ślepo wierzysz w inspiracje producentów mebli

To, że skórzana, 6-osobowa sofa imponuje ci w katalogu inspiracji wnętrzarskich jeszcze nic nie znaczy. Zanim zaczniesz przebierać w katalogach meblarskich, wykonaj przynajmniej kilka podstawowych rzutów każdej ze ścian i zaprojektuj wnętrze zgodnie z twoimi możliwościami – tj. jeśli masz pokój wielkości 10 metrów kwadratowych, być może dwa duże fotele, kanapa, 5 regałów stojących i szafa garderobiana to za wiele?

4. Przywiązałeś się do drewnianych drzwi

Drewnu nie można odmówić walorów estetycznych, ale znacznie lepszym wyborem na drzwi zewnętrzne będzie aluminium.

– Nie dość, że znacznie lepiej znosi działanie czynników atmosferycznych, to nie wymaga przy tym konserwacji, ani szczególnej pielęgnacji w międzyczasie – mówi nam jeden z ekspertów serwisu Abaco Invest.

Jeśli chcesz, możesz rozważyć także zakup drzwi ze stali lub tworzywa PCV.

5. Nie znosisz czerni

Czerń to lepszy wybór niż mogłoby ci się wydawać. W połączeniu ze sztucznym, chłodnym oświetleniem i szkliwionymi powierzchniami, buduje złudzenie większej przestrzeni niż jest w rzeczywistości.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 10.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: +1
1 głosy