Budowa basenu w domu

Wrz 03

Chcąc zbudować basen w domu, powinniśmy zapoznać się z podstawami budowy basenów oraz z rozwiązaniami, które mogą się okazać przydatne w przypadku projektu naszych marzeń.

Podstawy, czyli musisz o tym wiedzieć

Przede wszystkim warto wiedzieć, że niecki – podstawowe elementy basenu – wykonane z betonu pokrytego ceramiką lub z żelbetonu wykazują się duża wytrzymałością. Oczywiście możemy skorzystać również z innych niecek, wykonanych na przykład z laminatu PCV, stalowej blachy, akrylu czy też żywic epoksydowych oraz poliestrowych.

Pamiętajmy również, że budowabasenuwdomu jest związana nie tylko z kosztem instalacji, ale także eksploatacji, czyli czyszczeniem, ogrzewaniem oraz wymianą wody.

Ogrzewanie basenu

Jeśli chodzi o ogrzewanie, mamy do wyboru aż trzy metody. Pierwszą z nich jest użycie przepływowych grzałek elektrycznych, będących niestety drogimi w eksploatacji.

Drugim sposobem na ogrzanie domowego basenu jest użycie systemu ogrzewania domu oraz wykorzystanie przy tym wymienników ciepła.

Trzecią metodą, ekologiczną, jest zainstalowanie kolektorów słonecznych, których instalacja jest wprawdzie droga, ale koszt eksploatacji jest dużo niższy niż w przypadku dwóch pierwszych rozwiązań.

Podsumowanie

Pomimo zapoznania się z tymi podstawami, nie warto łudzić się, że podołamy zadaniu zbudowania basenu w domu sami – to dzięki pomocy specjalistów będziemy w stanie załatwić wszystko legalnie z zachowaniem norma bezpieczeństwa i z dokonaniem koniecznych formalności.

Warto pamiętać, że być może będziemy potrzebowali zgody odpowiedniego organu na budowę basenu – w tym przypadku potrzebny będzie projekt budowy wykonany przez osobę posiadająca stosowne uprawnienia. Specjalista przyda nam się także, aby pomóc nam w stworzeniu kosztorysu całego przedsięwzięcia (z uwzględnieniem wahań cen).

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 7.4/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów