Charakterystyka działania lokaty automatycznej

Maj 14

Polskie instytucje finansowe oferują nam naprawdę wiele rodzajów lokat bankowych. Każda z nich dostosowana jest do innego klienta, ponieważ dzięki niej może on spełnić swoje oczekiwania i prywatne preferencje. Warto przed ulokowaniem swoich pieniędzy spotkać się z doświadczonym specjalistą, który po prostu nam doradzi. Jego zdanie i uwagi powinniśmy traktować bardzo poważnie, ponieważ analiza naszej sytuacji finansowej, pozwala na doradzenie tego, co będzie nas najlepsze. banki (150x150)

Okazuje się, że sporą popularnością cieszy się obecnie tak zwana lokata automatyczna. Być może nie mówi się o niej zbyt wiele, nie brakuje jednak osób, które się na nią decydują. Szacuje się, że taką propozycje posiadają zazwyczaj duże i dobrze prosperujące banki. Spróbujmy zatem przyjrzeć się tej ofercie nieco bliżej.

Otóż, lokata automatyczna przeznaczona jest dla klientów, którzy posiadają rachunek oszczędnościowy przez nieco dłuższy okres czasu. Co ważne, należy posiadać dosyć dużą kwotę pieniędzy. Dla poszczególnych banków limity są różne, szacuje się jednak, że nie może być to kwota niższa od 5 tysięcy złotych. Lokata, o której tu mowa, działa w stosunkowo prosty sposób. Jeżeli bank uzna, że jesteśmy dobrymi klientami, często składa nam propozycję założenia takiej lokaty. Po przekroczeniu ustanowionego limitu finansowego, nadwyżka automatycznie przechodzi na lokatę, reszta zaś nadal pozostaje do naszej dyspozycji. Kwota przelana na nowy rachunek jest lepiej oprocentowana, co pozwala nam na skuteczne oszczędzanie, a przede wszystkim łatwy zarobek. Pozostała na zwyczajnym rachunku oszczędnościowym kwota, nadal jest do naszej dyspozycji.

Jeżeli natomiast chodzi o nazwę, również jest ona prosta do wytłumaczenia. Okazuje się bowiem, że na samym początku, kiedy zakłada się konto i podpisuje umowę z bankiem, mamy prawo do wyboru właśnie tej opcji. Ustalamy, że po przekroczeniu określonej kwoty, nadwyżka zostanie przelana na lokatę. W ten sposób otworzy się dla nas zupełnie nowa oferta. Większość klientów wyraża na to zgodę i zdaje sobie sprawę, że będzie to rozwiązanie korzystne.

Oczywiście, to właśnie my decydujemy, jak chcemy pokierować swoimi pieniędzmi i jak będzie wyglądała nasza umowa z konkretnym bankiem. Równie dobrze możemy przecież nie wyrazić zgody, aby nadwyżka finansowa na koncie oszczędnościowym automatycznie przechodziła na lokatę. Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz oczekiwań. Nie da się jednak ukryć, że takie rozwiązanie może być z wielu powodów naprawdę korzystne. Zanim więc podejmiemy ostateczną decyzję, warto poradzić się specjalisty.

Lokaty ranking – portal finansowy zajmujący się tematyką oszczędzania w bankach. Tutaj znajdziesz aktualny ranking lokat bankowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 0.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów