Ciągłe zakupy

Sie 28

Wybieramy się na zakupy. Takie hasło można usłyszeć w wielu domach i dosyć często i zwykle nie wróży ono nic dobrego dla domowego budżetu czy partnera, który musi w tych zakupach wziąć udział. Mowa to oczywiście o zakupach, które obejmują głównie odzież damską. Kiedy kobieta stwierdza tradycyjnie, że nie ma co na siebie włożyć, wtedy jej partner doskonale wie co się święci. Odzież damska to tradycyjna pasja każdej kobiety, chcącej wyglądać dobrze i modnie. Dla takiej kobiety koniecznym elementem egzystencji jest ciągłe uzupełnianie swojej szafy o kolejne modne sukienki. Niestety w wielu przypadkach problemem stają się wysokie ceny, które stosowane są w przypadku odzieży damskiej, a zwłaszcza naszych przysłowiowych modnych sukienek. Nie każda pani może sobie pozwolić na ich ciągłe uzupełnianie w szafie, kiedy tylko zmienia się moda.

Ale pocieszający jest fakt, że wiele z nich jest potem przeceniane. Wtedy w domu pada jeszcze jedno hasło, zwiastujące wyprawę na wyprzedaż, gdzie już czekają tanie sukienki w ogromnych ilościach. Panowie mający już doświadczenie w takich odzieżowych manewrach, wiedzą doskonale jednak, że takie okazje nie przyniosą oszczędności. Wręcz przeciwnie, każda kobieta, widząc modne sukienki po atrakcyjnej cenie, kupuje je w większej ilości. Właśnie tak działają promocje i wyprzedaże. Kiedy klientki widzą na wieszakach tanie sukienki, zwykle nie poprzestają na jednej sztuce. Skoro jest okazja, to należy z niej skorzystać.

W efekcie w sklepach zwiększa się wtedy sprzedaż, a panie zaopatrują swoje już i tak pełne szafy o kolejne modne sukienki. Odzież damska jest przeceniana kilka razy w roku, głównie w czasie wakacji oraz na koniec roku, a dodatkowo jeszcze w mniejszych ilościach w innych terminach. Do tego każda kobieta chce czasem kupić coś z nowej kolekcji, bez czekania na wyprzedaż. Są to więc ciągle trwające zakupy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 0.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów