Co to są gry przeglądarkowe?

Mar 19

Gry przeglądarkowe zwane z angielskiego Browser Based Game, sa to gry oparte wyłącznie na przeglądarkach internetowych. Nie potrzeba do ich uruchomienia żadnych skomplikowanych programów oraz wybitnej wielkości dysku, wystarczy jedynie dostęp do Internetu i do przeglądarki internetowej.

Gry komputerowe tego typu działają na skryptach PHP, które obecnie są najbardziej rozpowszechnionymi metodami tworzenia ruchomych stron internetowych. Jedyną funkcją jaką musimy spełnić, to posiadać zarejestrowane konto. Wszystkie te gry są zazwyczaj darmowe, również rejestracja konta odbywa się za darmo, jedynie dodatki i funkcje do gier są płatne i kupowane wyłącznie dla chętnych większych wrażeń podczas użytkowania takowych gier przeglądarkowych.

Tak więc typowe gry przeglądarkowe odbywają się wyłącznie w Internecie i nie wymagają od nas żadnych dodatkowych instalacji, ponieważ wszystek działań podczas gry odbywa się po stronie serwera internetowego. W tego typu grach każdy odnajdzie cos dla siebie, występują zarówno gry przygodowe, gry sportowe, gry strategiczne, gry ekonomiczne czy też gry logiczne. Może posiadają mniej rozbudowaną grafikę oraz mało efektów graficznych, lecz są równie interesujące, a przede wszystkim są to darmowe gry i są ogólnodostępne dla wszystkich użytkowników internetowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 8.1/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów