Czym charakteryzują się najlepsze kredyty hipoteczne?

Maj 21

W kwietniu bieżącego roku pojawił się ranking prezentujący najbardziej korzystne kredyty mieszkaniowe. Oferty różnorodnych banków oceniane były na podstawie takich kryteriów jak: wysokość oprocentowania i marży, Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO) oraz LTV. porownanie lokat (250x250)

Paru słów wyjaśnienia wymagają dwa czynniki: RRSO, który określa atrakcyjność cenową kredytu hipotecznego oraz LTV, który służy do mierzenia wysokości udzielanej pożyczki w stosunku do wysokości zabezpieczenia spłaty. Wysokość marży oraz czynnik LTV są ze sobą powiązane, gdy poziom LTV się zwiększa wzrasta też procentowanie kredytu.

Kredyt hipoteczny Deutsche Bank

Pierwsze miejsce w opisywanym rankingu zajął kredyt mieszkaniowy oferowany przez Deutsche Bank. Wynika to zapewne z wysokości prowizji, która wynosi 0% oraz 1% marży. Czynnik RRSO wynosi zaledwie 2,68%, co oznacza, że tyle właśnie wynosi roczna stopa procentowa. Klient może sam podjąć decyzje, czy kredyt ma być przyznany w złotych polskich czy walucie obcej, w tym przypadku euro. Z środków udostępnianych przez bank sfinansować można do 90% kosztów pozyskania nieruchomości. Maksymalny wiek kredytobiorcy na koniec okresu kredytowania może wynieść 70 lat.

Kredyt hipoteczny mBank

Kredyt mieszkaniowy mBanku, który zajął w prezentowanym rankingu drugie miejsce charakteryzuje się marżą o wysokości 1,1%. Niekorzystna wydaje się wysokość prowizji, która wynosi 1,5%. RRSO kształtuje się na poziomie 2,90%. Kredyt uzyskać można tylko w walucie krajowej, czyli polskich złotych. Podobnie jak w Beutsche Banku kredytowanie obejmuje maksymalnie 90% wartości zakupionej nieruchomości. Zapewne plusem tej oferty jest możliwość wcześniejszej spłaty, która nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą. Szczegóły na konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/08/ranking-kredytow-hipotecznych.html.

Kredyt hipoteczny Własny Kąt

Kredyt mieszkaniowy, który zajął trzecie miejsce oferowany jest przez PKO Bank Polski. Jako swój główny atut wyróżnia on atrakcyjnie i indywidualnie negocjowane warunki cenowe. Marża wynosi tutaj 1,2%, a prowizja 1,75%. Czynnik RRSO kształtuje się na poziomie 3,02%. Bank umożliwia także sfinansowanie aż do 90% kosztów nieruchomości, co oznacza, że wkład własny wynosić musi zaledwie 20%. Najdłuższy okres spłacanie kredytu może zostać ustalony na nie więcej niż 35 lat. Dodatkowo, podczas składania wniosku o przyznanie tego kredytu dokumenty składa się równocześnie do dwóch banków- mBanku oraz mBanku Hipotecznego.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 0.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów