Czym kierować się przy wyborze sali weselnej?

Cze 15

Przygotowanie wesela to skomplikowany proces, kosztujący parę młodą naprawdę sporo zdrowia. Dobieranie wszystkich elementów, dogrywanie szczegółów potrafi podwyższyć poziom stresu. Warto zatem korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, kiedy mowa o poszukiwaniu najlepszych usług na ten jedyny dzień. W jaki sposób wybierać sale weselne, co taki obiekt powinien posiadać, jakie argumenty będą przemawiały za tym, że postawimy właśnie na konkretny obiekt, a inne odrzucimy?
Sprawa numer jeden to naturalnie lokalizacja oraz wielkość takiego domu weselnego. Jak wiadomo planowanie ślubu i wesela wymaga odpowiedniego zgrania takich kwestii jak transport z kościoła do sali weselnej. Dlatego kwestie te powinny tak zostać dograne aby nie było zbyt wielkich odległości pomiędzy salami. Oczywiście nie wolno zapominać o tym, że odpowiednia sala weselna powinna posiadać odpowiednią wielkość, tak by liczba zaproszonych gości bez problemu mogła się zmieścić. Często jest tak, że liczba osób zaproszonych od przybyłych na uroczystości jest mniejsza, nie zwalnia to jednak od wynajmowania sali weselnej na liczbę zaproszonych.

16819687905_c963ca6b48_c

Kolejnym detalem przy wynajmowaniu konkretnej sali weselnej jest dokładne sprawdzenie warunków panujących podczas wesela. Cała infrastruktura jest niezwykle ważna, a mało kto zwraca na to uwagę. Czy na sali jest klimatyzacja, jakie podłogi są w części tanecznej, czy istnieje możliwość zapewnienia noclegów na miejscu, przy sali. To niuanse ale wpływające na to czy przyjęcia weselne organizowane w danych miejscach kończą się sukcesem czy też nie.

Na pewno decydując się na konkretną salę weselną nie można zapominać o jednym z ważniejszych punktów całej imprezy weselnej czyli menu. Każda sala, każdy dom weselny ma przygotowane konkretne menu które można dopasować do swoich potrzeb. Warto jednak dokładnie zorientować się ile będzie w ciągu nocy posiłków ciepłych, jak wyglądają sprawy odnośnie napojów bezalkoholowych. Czy można również skorzystać z takich możliwości dodatkowych jak choćby aranżacja stołu wiejskiego.

Czy to wszystko kiedy mowa o sprawach związanych z wyborem najlepszej sali weselnej? Czy są jeszcze jakieś kwestie co do których para młoda powinna się dowiadywać zanim zdecyduje się podpisać umowę i dokonać wpłaty zaliczki? Naturalnie nie może bez odpowiedzi pozostać sprawa tak zwanych poprawin. Przygotowanie drugiego dnia zabawy powinno być również w gestii sali weselnej, osób odpowiedzialnych za przygotowanie wszystkiego na wesele. Należy jednoznacznie określić ramy czasowe poprawin, należy zorientować się co będzie podane i naturalnie ile trzeba policzyć w tym dniu za talerzyk. Nie można jak widać zapominać o żadnym elemencie, wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik.

Kiedy takie właśnie kwestie jak powyżej zostaną jednoznacznie odkryte, wszystko będzie czarno na białym to nie pozostaje nic innego jak doprowadzić do podpisania umowy. Z uwagi że najpopularniejsze domy weselne przeżywają oblężenie warto około 12-18 miesięcy przed datą ślubu dopinać wszystkie szczegóły. Pozwoli to na uniknięcie rozczarowania, że dana sala weselna nie ma wolnych terminów w konkretnych datach.

 

źródło: http://katowice.restauracja-atmosfera.pl/pl/wesela

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 0.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów