E-hazard legalny w Polsce?

Kwi 15

Nasze kochane Ministerstwo Finansów wzięło się w końcu do pracy i chce zalegalizować organizowanie gier hazardowych przez internet, a przynajmniej tak twierdzi wiceminister finansów Jacek Kapica.
Kapica zapytany o kasyna internetowe powiedział – Chcemy uwolnić hazard w internecie, ponieważ ludzie i tak grają; nie jesteśmy w stanie zamknąć tego rynku. Chcemy, żeby budżet pobierał z tego tytułu podatki.

Według niego, takie zmiany wymagają notyfikacji Komisji Europejskiej. Dodał, że w drugiej połowie tego roku resort przygotuje projekt zmian w ustawie o grach losowych, zawierający takie rozwiązania i prześle go do notyfikacji Komisji.

Obecnie nielegalne jest organizowanie na polskim serwerze gier hazardowych w internecie – nie jest ciężko ominąć taki przepis zakładając kasyno internetowe dla Polaków np. na serwerze w Niemczech. W chwili obecnej mamy już wiele portali polskojęzycznych, w których można typować wyniki wydarzeń sportowych lub grać w pokera.

W maju br. resort planuje przedstawić inny projekt nowelizacji ustawy o grach losowych. Będzie on zakładał m.in. zmianę kompetencji urzędów w zakresie wydawania zezwoleń na automaty do gry.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 7.6/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów