Gdy bliski umiera za granicą

Paź 16

Jednym z najcięższych momentów, jakie mogą człowieka w życiu spotkać, jest śmierć bliskiej osoby. Pogodzenie się ze stratą bywa naprawdę trudne i bolesne. Jednak śmierć ma również tę drugą stronę, oznaczającą konieczność załatwienia wszystkich niezbędnych formalności i dokumentów.

Sytuacja staje się trudniejsza, kiedy zachodzi konieczność przewozu zwłok z zagranicy. A w obecnych czasach otwartych granic, taka sytuacja występuje coraz częściej. Międzynarodowy przewóz zmarłych jest kwestią regulowaną przez wiele przepisów, dlatego w tej sprawie warto zdać się na profesjonalną firmę.

międzynarodowy transport zmarłych

 

Przewóz zwłok z zagranicy

Nasza firma, Epitafium, działa od roku 1992. Naszym zadaniem jest sprowadzanie ciał zmarłych osób do Polski nawet z najodleglejszych zakątków świata. Rozumiemy, że przygnieciona ciężarem żałoby rodzina może nie mieć zwyczajnie sił na załatwianie skomplikowanych formalności. Dlatego naszym klientom gwarantujemy pomoc w załatwieniu wszystkich istotnych spraw, do których mogą nie mieć głowy w tak trudnym czasie.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że temat śmierci jest niezwykle bolesny i delikatny, dlatego wszystkie czynności wykonujemy z pełnym poszanowaniem zmarłego i jego rodziny. Dostosowujemy się do ich oczekiwań, zwyczajów i przekonań religijnych. Nasi pracownicy są do dyspozycji klienta przez 24 godziny na dobę, a szeroka flota pojazdów sprawia, że cały proces transportu skrócony jest do niezbędnego minimum.

Trzeba wiedzieć, że każdy kraj posiada swoje własne przepisy i wymagania dotyczące przewozu ciał. Do nas należy zatroszczenie się o to, by wszystko odbyło się jak należy, w pełni legalnie.

Międzynarodowy transport zmarłych

Warto wiedzieć, że o przewóz zwłok z zagranicy może ubiegać się członek rodziny, który jest spokrewniony ze zmarłym nie dalej, niż w czwartym pokoleniu.

Krajowe przepisy mówią ponadto, że przywieziona z innego kraju trumna nie może być otwarta na terenie Polski. Jej przewóz musi się ponadto odbywać z wykorzystaniem pojazdów specjalnie przeznaczonych do tego celu. Tym zajmiemy się my.

Jakie formalności są niezbędne do załatwienia?

Zanim przystąpi się do procedury przewozu, należy zgłosić się do prezydenta lub starosty miasta, w którym ma się odbyć pogrzeb, o wydanie specjalnego zezwolenia. Po uzyskaniu tego dokumentu, trzeba przesłać go – można użyć faksu – do konsulatu kraju, w którym znajduje się ciało. Na podstawie dokumentu konsul wystawia dokument zezwalający na przewóz zwłok.

W tych wszystkich formalnościach możemy pomóc, co znacznie przyspieszy całą procedurę.

Zobacz więcej: http://www.epitafium-przewozy.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 0.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów