I Ty możesz kupić mieszkanie w Krakowie!

Sie 14

Obrót na rynku pierwotnym mieszkań odbywa się poprzez transfer praw do nowych nieruchomości, na które zawierane są odpowiednie umowy kupna-sprzedaży, które w konsekwencji prowadzą do przejścia praw własności na danej nieruchomości na kupującego. Na rynku pierwotnym sprzedawane są nieruchomości prosto od spółdzielni mieszkaniowej czy firmy deweloperskiej. Mieszkania czy domy będące przedmiotem umowy kupna-sprzedaży, najczęściej są w trakcie budowy bądź już ukończone.

W Krakowie buduje się coraz więcej domów i bloków mieszkalnych, co wynika z rosnącego zapotrzebowania społeczeństwa na kupno lokalów czy domów. Jednak o wiele więcej osób wynajmuje mieszkanie, ze względu na brak odpowiednich finansów, aby móc zainwestować dużą sumę w kupno mieszkania, które trzeba by jeszcze wykończyć i zaaranżować według własnych potrzeb i preferencji.

Ceny mieszkań na rynku pierwotnym w Krakowie wahają się w przedziale od około 170 tysięcy złotych, do około 550 tysięcy złotych.

Najtańsze mieszkanie za 175 tysięcy na rynku pierwotnym posiada tylko jeden pokój osobny oraz jeden połączony z aneksem kuchennym. Mieszkanie ma 28 m2, więc jest idealnie dla jednej osoby. Znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji na Kuźnicy Kołłątajowskiej, na parterze.

Najdroższe natomiast to koszt rzędu około 550 tysięcy złotych. Jest to mieszanie dwupoziomowe również na Kuźnicy Kołłątajowskiej o metrażu około 70 metrów kwadratowych, z trzema pokojami. Mieszkanie posiada balkon i oddzielną kuchnię, oferowane jest w stanie deweloperskim.

Sytuacja ma się z kolei nieco inaczej jeżeli chodzi o domy. Te najdroższe, domy na Woli Justowskiej, potrafią kosztować nawet dwa-trzy razy więcej niż mieszkanie. Trzeba jednak wiedzieć, że Wola Justowska to jedna z najdroższych dzielnic Krakowa. Ceny domów z tej dzielnicy zobaczymy na www.salwator.com.pl

W Krakowie zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym, każdy znajdzie coś dla siebie. Od małych mieszkań idealnych dla jednej osoby, poprze wielkie apartamenty dwupoziomowe, aż pod domy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 0.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów