Idealna fryzura na ślub

Paź 31

Kobieta przygotowująca się do swojego ślubu ma na głowie wiele rzeczy do załatwienia, nie tylko jeśli chodzi o przygotowanie wszystkiego i dopięcie na przysłowiowy ostatni guzik, ale również zadbanie o własną urodę. Jasne jest, że w tym wyjątkowym dniu każda pani również chce wyglądać wyjątkowo i tak pięknie, jak to tylko możliwe. Dlatego wiele kobiet decyduje się już na dłuższy czas przed ślubem na szereg zabiegów i przygotowań, wśród których ważne jest zwłaszcza zadbanie o cerę i włosy. To pierwsze ma sprawić, że ślubny makijaż będzie prezentował się nienagannie (a trudno o to, gdy na twarzy są jakieś niedoskonałości i nie jest łatwo je zamaskować), drugie zaś ma sprawić, że modna fryzura, na jaką kobieta się zdecyduje, będzie wyglądać olśniewająco.

Oczywiście jeśli chodzi o fryzury ślubne, to jest ich wielki wybór i nie tylko kok ślubny, który jest często wybierany, cieszy się wielkim zainteresowaniem. Panie, które mają szczególnie piękne włosy, niejednokrotnie decydują się na minimalne kombinacje, gdyż ich głęboki kolor, doskonała kondycja i długość są ozdobą samą w sobie. Jednak trzeba przyznać, że mało kobiet może się pochwalić takimi włosami. Większość na rok czy nawet dwa przed ślubem zaczyna intensywnie dbać o włosy (trzeba bowiem wiedzieć, że potrzebują one wiele pielęgnacji np. jeśli są mocno zniszczone i nie da się odbudować ich i przywrócić im pięknego wyglądu w tydzień) czy też je zapuszczać. To drugie jest zazwyczaj dobrym wyjściem dla kobiet, które mają krótkie włosy, bo mimo iż króciutkie fryzurki często prezentują się bardzo ciekawie, to jednak dość trudno jest wyczarować z nich coś, co będzie idealne współgrać z welonem. Choć oczywiście i na takie fryzury, które już od kilku lat są bardzo popularne, fryzjerzy mają swoje sposoby i nawet panie ścięte bardzo króciutko na ślubie mogą wyglądać świetnie.

Jeśli zaś chodzi o fryzury z dłuższym włosów, to prawdziwym hitem niezmiennie od wielu lat jest wspomniany kok ślubny. Fryzura ta jest bardzo twarzowa, gdyż pięknie eksponuje twarz, co ważne jest zwłaszcza w przypadku starannie wykonanego makijażu, na co decyduje się dużą część pań. Ponadto fryzura taka, gdy jest odpowiednio dobrana, koryguje kształt twarzy, na przykład wysmuklając ją czy wydelikacając rysy, tak, by panna młoda wyglądała idealnie. W kok zwykle wpina się piękne ozdoby, na przykład wsuwki z kwiatkami czy cyrkoniami. Panie, które mają rzadkie włosy, nie muszą martwić się, że kok przez to będzie źle wyglądał, przede wszystkim dlatego, że jest wiele rodzajów takiego upięcia, ale też fryzjerzy mają na to sposoby, na przykład wpięcie we włosy gąbki fryzjerskiej, która sprawia wrażenie, że kok zbudowany jest z gęstych i grubych pukli włosów.

Popularne są również różnego rodzaju loki i fale, jednak polecane są one tylko osobom, których włosy mają naturalne tendencje do falowania lub kręcenia się albo przynajmniej są na tyle podatne, że nie ma ryzyka, iż fryzura straci swój kształt po krótkim czasie, na przykład z powodu gorąca czy tańca na weselu.

Źródło: http://www.abcslubu.pl/uroda-i-zdrowie/fryzury-slubne

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 0.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów