Jak spłacić kilka kredytów łącznie?

Cze 17

Konsolidacja kredytów to polecana metoda przede wszystkim na wyjście z problemów finansowych. W jaki sposób? Kredyt konsolidacyjny polega na tym, iż kredytobiorca, który w konkretnym czasie spłaca parę kredytów, ma możliwość dostania takiego kredytu, z którego pomocą będzie spłacał poprzednie zadłużenia. Taki produkt gotówkowy został zaprojektowany w szczególności dla ludzi, którzy mają większe problemy z regularnymi spłatami zobowiązań finansowych, nawet wobec kilku banków. Kredyty konsolidacyjne pomagają więc wydostać się ze spirali kredytowej i pozwolić stanąć dłużnikom na nogi.

W obrębie kredytu konsolidacyjnego klienci mogą liczyć w szczególności na sprzyjający czas spłaty. W taki sposób comiesięczne raty poprzednich kredytów będą zmienione w jedną stałą ratę, która jest niższa, niż kwota rat wcześniejszych. Przy mniejszej racie oraz dłuższym czasie spłaty zadłużenia, dłużnicy mają więc większe szanse na systematyczną spłatę pożyczki. W przypadku konsolidacji jedna rata wpłacana jest do jednego banku, w jakim zaciągnięty został kredyt konsolidacyjny. Pożyczkobiorca nie martwi się już spłacaniem wcześniejszych pożyczek, ponieważ to bank po otrzymaniu raty zajmuje się wpłacaniem odpowiedniej części pożyczki dla stosownej instytucji. Ciężar regulowania wcześniejszych pożyczek jest więc zdjęty z dłużnika.

Czy jednak konsolidacja kredytów to faktycznie właściwe rozwiązanie ze względu na koszty? Okazuje się, iż nie do końca. Wydłużony okres spłaty skutkuje naliczeniem większych odsetek, jakie wędrują do banku. W końcowym rozrachunku kredytobiorcy posiadający kredyt konsolidacyjny ponoszą raczej wysokie koszta. Oprócz tego istnieje wiele dodatkowych kruczków, na które w momencie konsolidacji trzeba zwrócić uwagę. W pierwszym rzędzie jest to prowizja, która do najniższych nie należy. Dodatkowo kredytodawca może zechcieć od kredytobiorcy dodatkowe zabezpieczenie w formie ubezpieczenia.

Decydując się więc na konsolidację kredytów warto przeliczyć wszystkie związane z tym koszta. Być może kolejne dopłaty powiązane z kolejnym kredytem okażą się mniejsze, niż konsolidacja. Trzeba także sprawdzić ranking kredytów konsolidacyjnych przed zdecydowaniem się na jakąkolwiek ofertę banku.

Wybór kredytu w tej sytuacji jest kluczowy. Warto przejrzeć strony finansowe przykładowo – jakoszczedzac.over-blog.com i odszukać porównanie najkorzystniejszych ofert kredytów. Na jego podstawie jesteśmy w stanie wyszukać atrakcyjne kredyty konsolidacyjne. Dobrze jest także zwrócić uwagę na aspekty umowy oraz różne odsetki. Uzyskując taką wiedzę jesteśmy pewni, że znaleziony przez nas kredyt jest najlepszy.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 0.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów