Jakie tynki wybrać do domu?

Maj 15

Tynkowanie ścian przed malowaniem może okazać się bardzo trudnym zadaniem, zwłaszcza jak nie ma się zielonego pojęcia o dostępnych na rynku materiałach tynkarskich. Pierwsze malowanie musi być odpowiednio poprzedzone profesjonalnym przygotowaniem podłoża. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru kilka różnych materiałów – gładź, tynki, oraz gips. Wszystkie materiały możemy śmiało stosować na ściany wewnętrzne, ale należy pamiętać o tym, że nie zawsze sprawdzą się tak samo.
Porządne tynki cementowo-wapienne

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są porządne tynki cementowo-wapienne, które są najlepszym kompromisem pomiędzy wysoką jakością, a przystępną ceną. Tynki cementowo-wapienne można bardzo szybko przygotować i samodzielnie ułożyć. Na naszym rynku są dostępne również gotowe mieszanki z worka, dzięki czemu praca przebiegać będzie jeszcze szybciej. Na budowach potrzebna będzie oczywiście porządna betoniarka, która znacząco przyśpieszy pracę. Pamiętać należy jednak o tym, że aby przygotować odpowiednią zaprawę, należy bardzo starannie dobierać proporcje poszczególnych składników. W warunkach dużej budowy może być to bardzo trudne i kłopotliwe, dlatego też rozsądniej jest skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, które często oferują tynki maszynowe.
Tynki gipsowe

Tynki gipsowe bardzo często przygotowuje się z gotowych mieszanek, a zadbać musimy wyłącznie o dostarczenie odpowiedniej ilości wody i dokładne wymieszanie materiału. Tynki gipsowe nanosi się na ściany w jednej warstwie, ręcznie lub za pomocą specjalnych agregatów. Osoby, które chcą skorzystać z tynków gipsowych muszą pamiętać jednak o tym, że przed nałożeniem tynków, należy bardzo dokładnie zagruntować ściany i sufity. Dzięki gruntowaniu można znacząco poprawić przyczepność zaprawy. Wykonanie tynków gipsowych jest zdecydowanie szybsze i prostsze niż nakładanie tynków cementowo-wapiennych. Tynki gipsowe zdecydowanie szybciej twardnieją i wysychają, co w niektórych przypadkach może być bardzo dużym plusem. Podczas tynkowania gipsem do pomieszczeń wprowadza się zdecydowanie mniej wilgoci, przez co zdecydowanie szybciej powstają korzystne warunki do wykonywania dalszych prac wykończeniowych takich jak np. malowanie, czy tapetowanie. Osoby, którym zależy na osiągnięciu bardzo gładkich ścian, powinni skorzystać właśnie z tynków gipsowych, które w tym aspekcie nie mają sobie równych. Tynki gipsowe są bardzo zdrowe dla człowieka i ładnie się prezentują.

REKLAMA: tynki cementowo-wapienne Kraków, tynki gipsowe Kraków | http://www.inside-system.pl/

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 0.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów