Kryzys finansowy, a loty biznesowe

Kwi 16

Większości z nas wydawałoby się na pewno, iż kryzys finansowy, który jest coraz bardziej odczuwalny niemal we wszystkich zakątkach świata w największym stopniu, jak to zwykle bywa, dosięgnie najbiedniejsze grupy społeczeństwa. Wiele wskazuje jednak na to, iż wcale tak nie będzie, a problemy finansowe odczują także bardzo boleśnie najbogatsi tego świata.
Już teraz można to chociażby zaobserwować po znaczącym spadku zainteresowania na usługi wynajmu samolotów, czartery biznesowe czy chociażby loty biznesowe. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu, gdy najbogatsi biznesmani w Europie wyruszali w swoje podróże, zazwyczaj wynajmowali prywatne odrzutowce, po to, aby do celu dotrzeć w sposób szybki oraz przede wszystkim bardzo komfortowy. Obecnie sytuacja wygląda już zupełnie inaczej, a zainteresowanie tego typu usługami tylko na przełomie ostatnich 6 miesięcy spadło o ponad 50 procent!
Skutki te są niestety bardzo odczuwalne dla wielu prywatnych firm w naszym kraju, które specjalizują się w wynajmie prywatnych odrzutowców, lotach i czarterach biznesowych. Fly-Europe musiał zwolnić blisko 10 procent swojej kadry pracowniczej, a inna spółka, Exclusicve Travel zapowiada, iż jeżeli dalej będzie utrzymywała się bieżąca sytuacja to będzie ona zmuszona do ogłoszenia bankructwa.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 7.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów