Kto może skorzystać z preferencyjnych warunków lokaty?

Kwi 23

Nie od dziś wiadomo, iż niektórzy klienci banków mogą liczyć na lepsze warunki w przypadku wielu produktów, na przykład inwestycyjnych od pozostałych. Zwykle dotyczy to klientów bardziej zamożnych, którzy są w stanie zainwestować w banku spore sumy pieniężne. najlepsze lokaty(250x250)

Tymczasem przeciętni klienci raczej nigdy nie będą mogli skorzystać z tego rodzaju okazji. Dotyczy to również lokat bankowych, które zakładane są na określony okres czasu. Klienci, którzy są w stanie wynegocjować lepsze warunki umowy należą zwykle do grupy klientów biznesowych, którzy obsługiwani są przez właściwy dział bankowości prywatnej. Czasami są oni w stanie zagwarantować sobie oprocentowanie lokaty wyższe nawet o kilka jednostek procentowych, aniżeli przewiduje to standardowa oferta. Wszystko zależy jednak od kwoty, jaką zamierza dana osoba zdeponować, bowiem dla banku dana transakcja również musi być opłacalna. Banki bowiem inwestują te pieniądze dalej, zwykle grając nimi na giełdzie papierów wartościowych. Tam są w stanie wypracować zyski kilkukrotnie przekraczające to, co otrzyma klient po zakończeniu trwania depozytu. Ważne jest również to, na jak długi okres czasu klient decyduje się ulokować pieniądze w banku.

Oczywiście im ten czas jest dłuższy, tym dla banku lepiej, w związku z czym jest on w stanie zapewnić klientowi lepsze warunki. W przypadku depozytów na preferencyjnych warunkach klienci są w stanie wynegocjować różne rzeczy poza jedną- brakiem opłat prowizyjnych za przedwczesne zerwanie umowy lokacyjnej. Tego rodzaju działania są bowiem przez bank szczególnie niemile widziane nawet w standardowych przypadkach, a co dopiero jeśli chodzi o tak pokaźne sumy. Bank musi bowiem wówczas niejednokrotnie wycofać również środki finansowe ze swoich inwestycji, by klient mógł otrzymać swoje oszczędności. Powoduje to mniejsze zyski dla samego banku, a jak wcześniej wspomniano każde działanie ze strony instytucji bankowej nastawione jest na generowanie zysków. W przeciwnym razie cała praca nie miałaby większego sensu.

Czy możliwe jest zarabianie na oszczędnościach?

Aktualnie każdy z nas szuka możliwości na jak największe generowanie zysków. W związku z tym ciężko pracujemy, czasami nawet również po godzinach, by zapewnić sobie jak najlepsze warunki, a ponadto byśmy byli w stanie również odłożyć odpowiednią kwotę na zasłużony urlop, jak również dodatkowe kilka groszy na tak zwaną „czarną godzinę”.

Warto jednak zadbać, by oszczędności te nie marnowały się na przykład na koncie osobistym czy też, co gorsza- w skarpecie. W ten sposób nie będą one bowiem w stanie dla nas nic zarobić. Tymczasem w dzisiejszych czasach mamy możliwość zarabiania również na odłożonych przez nas środkach finansowych. Należy jednak wpierw wybrać odpowiednią do tego metodę. Jeśli zależy nam na braku jakiegokolwiek ryzyka związanego z inwestowaniem powinna się dla nas sprawdzić lokata bankowa z gwarancją kapitału. W jej przypadku bowiem mamy zapewnione nie tylko zwrócenie zdeponowanych pieniędzy, ale i często należnych odsetek.

Aby generowane przez nas zyski były możliwie jak największe powinniśmy szczególnie przyłożyć się na etapie wyboru konkretnej oferty. Nie należy jednak skupiać się wyłącznie na oprocentowaniu lokaty, bowiem ważne są również inne aspekty, na przykład dotyczące czasu trwania danego depozytu. Jeśli nie jesteśmy biegli w tematyce finansowej i bankowej możemy skorzystać z usług profesjonalnego doradcy finansowego, jednak musimy się liczyć z tym, że jego opinia i porada z pewnością nie będzie bezpłatna.

Tymczasem w Internecie znaleźć możemy również rankingi lokat na takich stronach jak porownanie-ofert.com, z których sami jesteśmy w stanie wywnioskować, jakie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Przede wszystkim należy pamiętać, by nie ograniczać się wyłącznie do jednej placówki bankowej, ponieważ na przykład mamy zaufanie do osób w niej pracujących. Okazuje się bowiem, ze często o wiele lepsze warunki zostaną nam zaproponowane w banku z usług którego do tej pory nie korzystaliśmy.

Musimy jednak mieć na uwadze, że bezpieczne formy inwestowania nigdy nie przyniosą nam tak dużych zysków jak te, które z jakimś tam ryzykiem się wiążą.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 0.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów