Malowanie karoserii samochodu

Lis 29

Samochód nie zawsze musi wyglądać tak samo, w dzisiejszych czasach mamy cały szereg możliwości zmiany karoserii swojego auta. Kolor możemy zmienić całkowicie lub częściowo, możemy też nakleić różne folie albo możemy wykorzystać lakier w sprayu i polakierować różne pojedyncze części. Na rynku występuje bogaty wybór farb i lakierów w sprayu, mogą to być preparaty matowe lub nadające powierzchni odpowiedni połysk.

lakier w sprayu

Lakier w sprayu sprawia, że możemy pomalować małe powierzchnie, bez potrzeby użycia pistoletu. Jeżeli nie potrzebujemy zmieniać koloru karoserii, a jedynie chcemy pomalować jej, wcześniej, uszkodzony kawałek możemy nawet dobrać lakier, który idealnie będzie nam pasował do koloru naszego samochodu. Lakiery nakładamy na powierzchnie wcześniej już wypolerowane i pokryte odpowiednią szpachlą, mamy wtedy stu procentową gwarancję, że lakier nie odpryśnie nam w najbliższej przyszłości.

Wszelkie produkty potrzebne do lakierowania auta farbami w sprayu oferuje renomowana marka 3M: pistolety lakiernicze, lakiery w sprayu, folie samochodowe czy pasty polerskie. Jej propozycję sprawdzisz na stronie: www.klakiernik.pl/pl/producer/3M/18.

Większość właścicieli aut nie wykonuje samodzielnie prac lakierniczych swoich samochodów, dlatego temat ten ogólnie jest mało znany i mało powszechny. Natomiast, właściciele, którzy bawią się w rekonstrukcję karoserii lub w jej malowanie, robią te czynności w sposób przez siebie wyuczony i czasami zdarza się, że robią to źle. Prace lakiernicze są długotrwałe, wymagają długiego czasu oczekiwania wysuszenia pojedynczych warstw. Warto więc by lakierowanie, szpachlowanie lub malowanie karoserii było zawsze zrobione dokładnie, z uwzględnieniem pewnym reguł, ponieważ w przypadku gdy lakier zacznie nam odpadać, stwierdzimy, że szkoda było naszego czasu.

Każda jedna farba samochodowa czy też każdy lakier tylko wtedy będzie się dobrze trzymał, gdy zostanie nałożony z zachowaniem wszelkich norm lakierowania i malowania samochodu. Zdecydowanie się na samodzielne malowanie karoserii to bardzo odważna decyzja. Czasami zdarzają się hobbyści, którzy porywają się na takie czynności i bywa, że osiągają spektakularne efekty. Najczęściej podczas rekonstrukcji starych, zabytkowych samochodów, zdarza się, że wcześniej porządnie przygotowana powierzchnia auta, po nałożeniu lakieru lśni i nie grozi jej odpadnięcie farby, nawet na najmniejszym elemencie.

Lakierowanie samochodu i jego malowanie wymaga dużo cierpliwości i spokoju, szczególnie jeśli mówimy o lakierowaniu w przydomowym warsztacie. Inaczej dzieje się, gdy oddajemy samochód do wyspecjalizowanych warsztatów lakierniczych, w których są odpowiednie komory do przeprowadzenia tych czynności.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 10.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów