Medyczne konopie – jakie mają właściwości?

Paź 12

Konopie nie kojarzą nam się zbyt dobrze, a to z powodu mylnego skojarzenia. Tak naprawdę istnieją dwa rodzaje tej rośliny – konopie indyjskie oraz konopie siewne. Te pierwsze konopie przetwarzane są na marihuanę i chyba w tej postaci są nieco bardziej rozpowszechnione, stąd negatywne skojarzenie. Jednak konopie siewne, zwane również medycznymi, mają mnóstwo bardzo cennych właściwości, których aż grzech nie poznać.

Konopie medyczne

Konopie medyczne

Okazuje się, że niegdyś konopie siewne były bardzo powszechne – robiło się z nich mocne sznury i tkaniny, a nawet powszechnie używało się konopnego oleju w kuchni. Dziś też możemy wykorzystywać doskonałe właściwości lecznicze konopi, jednak ich zastosowanie nie jest już tak powszechne. Olej z nasion konopi (medycynacbd.pl/olej-konopny-cbd) zawiera wszelkie niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, tak potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania naszego mózgu, czy poprawy struktury skóry. Zdecydowanie warto włączyć taki olej do swojej codziennej diety, czy to polewając nim swoje sałatki, czy też spożywać niczym tran – pijąc łyżkę dziennie dla zdrowia. Nie należy jednak spożywać oleju konopnego na gorąco, gdyż wówczas traci swoje cenne właściwości.

Konopie medyczne oprócz wysokiej zawartości aminokwasów i NNKT w idealnych dla organizmu proporcjach, posiada też wiele prozdrowotnych właściwości. Regularne spożywanie tego oleju będzie miało zbawienny wpływ na leczenie i profilaktykę niektórych chorób cywilizacyjnych. Przykładowo, olej konopny obniża ciśnienie, wspomaga prace serca i obniża poziom cholesterolu we krwi – jest więc jak najbardziej polecany w codziennej diecie ciśnieniowcom i osobom chorującym na miażdżycę.

Zawiera on również bogate pokłady witaminy K – odpowiada ona głównie za prawidłowe krzepnięcie krwi, ale nie tylko. Witamina K ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne – doskonale działa jako profilaktyka chorób bakteryjnych, grzybiczych i zapalnych, ale co ciekawe – ma również pewne właściwości przeciwbólowe! Zdecydowanie zaleca się spożywanie konopnego oleju w leczeniu tych chorób.

Dla kobiet olej konopny może mieć szczególne znaczenie – ma właściwości antyoksydacyjne, co oznacza, że zwalcza wolne rodniki wpływające na proces starzenia się organizmu! Dodatkowo zwalcza objawy napięcia przedmiesiączkowego u kobiet – dzięki regularnemu zażywaniu oleju konopnego będziemy więc zrelaksowane, spokojniejsze, a w rezultacie – będziemy młodziej wyglądać i lepiej się czuć!

Oprócz tego olej konopny zmniejsza stany zapalne stawów, przez co objawy chorób stawów stają się mniej przykre. Regularne spożywanie oleju konopnego może przyczynić się do prędszego wyleczenia niektórych chorób stawów równolegle z leczeniem farmakologicznym! Jak widać, olej konopny ma bardzo wiele właściwości prozdrowotnych. Doskonale wpływa na ogólne funkcjonowanie organizmu – na lepszy wygląd włosów, paznokci i skóry, poprawę koncentracji i zapamiętywania, czyli poprawę funkcji mózgu, a ponadto – na sprawniejsze leczenie i zapobieganie różnym chorobom.

Jest również olej z konopi indyjskiej – w naszym kraju jego posiadanie jest zabronione – który leczy raka i padaczkę!

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 10.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów