Nie masz pieniędzy na remont mieszkania? Mamy na to kilka…

Cze 22

Podjęcie się remontu mieszkania zazwyczaj związane jest z wieloma trudnościami, zwłaszcza finansowymi. Jak poradzić sobie z brakiem pieniędzy? Co zrobić w sytuacji, gdy oszczędności nie są wystarczające? Pomożemy Ci zorientować się w tym temacie!

Wymarzony wystrój mieszkania w zasięgu ręki

Zapewne niejednokrotnie oddawałeś się marzeniom o nowym wyglądzie mieszkania. Nowa podłoga w salonie, piękna, nowoczesna kuchnia, świetnie urządzony pokój dziecięcy. Nie rezygnuj z tego! Mamy dla Ciebie kilka opcji, które sprawią, że prace remontowe nie tylko szybciej ruszą, ale i zakończą się wspaniałym efektem.

portfel

Fotografia za zgodą licencjodawcy banki24.com.pl

Koszty kapitalnego remontu mieszkania lub odnowienia wybranego pomieszczenia mogą sięgać od kilkuset złotych aż do kilkunastu tysięcy złotych. Taki wydatek można sfinansować z różnych źródeł, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zastanowić się nad tym, jaka jest Twoja zdolność finansowa i jak długo chcesz kredyt lub pożyczkę spłacać.

Oferta ze strony banków, czyli kredyty gotówkowe

Do wyboru masz przede wszystkim to, co oferują banki, czyli kredyt gotówkowy. Jest to jeden z najszybszych sposobów na pozyskanie pieniędzy na remont z banku. Cechuje się minimalną formalnością i najczęściej załatwiany jest już w ciągu kilku godzin. Przy takiej formie kredytu najczęściej wymagany jest tylko dowód i potwierdzenie wysokości dochodów. Okres spłaty kredytu przeznaczonego na remont mieszkania rozkłada się w zależności od ilości pobranych pieniędzy.

Kredyt hipoteczny na remont – dłuższy czas spłaty

Okres spłaty takiego kredytu może sięgać nawet 30 lat. W tym przypadku formalności jest znacznie więcej, ponieważ bankowi należy przedstawić m.in. harmonogram prac remontowych, akt notarialny, który potwierdzi zakup nieruchomości, kosztorys remontu. Taki rodzaj kredytu najczęściej stosowany jest w przypadku generalnego remontu naprawdę sporego domu, lub dużego powierzchniowo mieszkania w kamienicy. Oczekiwanie na ostateczną decyzję odnośnie przyznania kredytu hipotecznego może przeciągnąć się nawet do miesiąca.

Najszybsza i najwygodniejsza forma – pożyczka bez zaświadczeń

Nie jesteś zwolennikiem formalności? Potrzebujesz szybkiej gotówki i nie znajdziesz czasu na odszukiwanie wszystkich potrzebnych dokumentów? Idealnym rozwiązaniem może okazać się pożyczka bez zaświadczeń. Staje się ona coraz bardziej powszechną formą pozyskiwania pieniędzy na przecięty remont, a jej raty nie naruszają budżetu domowego. Dodatkowo pożyczka bez zaświadczeń może być przeznaczona na dowolny cel.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 5.5/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
2 głosów