Nowoczesne wnętrze, a wnętrze klasyczne

Lip 30

Moda nie dotyczy tylko ubioru, czy fryzury. Z nią możemy spotkać się również w momencie urządzania mieszkania, tudzież domu. W telewizji, na każdym kroku spotykamy się z programami, w których eksperci od wnętrz radzą, jak odpowiednio umeblować nasze gniazdko, jakie kolory zastosować, i jaki trend przeważa w danym sezonie. Powstają również całe kanały telewizyjne, poświęcone tylko i wyłącznie tej dziedzinie.

Co tak naprawdę powinno być ważne podczas urządzania wnętrza domu, czy mieszkania.

Czy powinniśmy się kierować głównie tym co modne? A może skupić się przede wszystkim na tym, co nam przypada do gustu, co nie jest sprzeczne z naszymi wyobrażeniami o wymarzonym wnętrzu, ale idzie w zgodzie z obowiązującą modą. Weźmy na celownik dwa style. Pierwszy z nich, to styl nowoczesny. Przede wszystkim należy pamiętać, że nie może w nim zabraknąć takiego elementu, jak meble na wysoki połysk. Kolejnym nieodzownym elementem takiego wystroju są zimne kolory, przeważające to biel i czerń. Za modne i godne uwagi, są również barki, stosowane zamiast stołu, przy których postawić należy nowoczesne hokery. Dużą rolę w takim wystroju odgrywa również odpowiednie oświetlenie. Przykładem takiego oświetlenia, może być oświetlenie neonowe. Awangardowe obrazy, oryginalny stolik pod telewizor, egzotyczne rośliny. To wszystko połączone ze sobą, da naprawdę nowoczesny wygląd wnętrzu naszego mieszkania. Jeśli chodzi o styl nowoczesny, to z całą pewnością odważą się na niego nieliczni.

3698344696_607df74eec_o

 

Stylem, który cieszy się największą popularnością, jest styl klasyczny.

Wnętrze o ciepłych kolorach zdecydowanie przyciąga większą rzeszę osób. Drewniane meble, są w standardzie i nadają wnętrzu przytulny wygląd. Dodatkowo należy pamiętać, że w takim wnętrzu rzadko można spotkać skórzaną kanapę, co jest częste dla wystroju nowoczesnego. Skóra kojarzy się z chłodem, co jest nie do przyjęcia we wnętrzu klasycznym, które stawia na ciepło. Ponadto należy pamiętać, że w klasycznym mieszkaniu, w oknach głównie wiszą firanki i zasłonki, rolety częściej są spotykane w stylu nowoczesnym. W mieszkaniu urządzonym klasycznie, podłogę głównie pokrywają panele, parkiet, bądź dywan.

11107321923_476012ca91_z

 

Nowoczesność.

Styl nowoczesny zdecydowanie stawia na kafle, ewentualnie parkiet z drzewa egzotycznego. W nowoczesnym mieszkaniu, często panuje półmrok, czego nie spotka się w mieszkaniu klasycznym, nastawionym na dużą ilość światła. Zdarza się jednak, że mieszkanie ma połączone ze sobą oba style. Z jednej strony dużo w nim elementów klasycznych, ale z drugiej strony, możemy spotkać awangardowe ozdoby, czy też egzotyczną roślinność. Wystrój mieszkania tak naprawdę głównie zależy od naszych preferencji. Od tego, w jakim wnętrzu czujemy się najlepiej, i jakie wnętrze pozwala nam odpocząć po pracy. Należy pamiętać, że wystrój mieszkania musi być przemyślany, ponieważ często zdarza się, że chęć bycia oryginalnym, nie pozwala nam odpocząć we własnym domu, gdyż jego wnętrze zdecydowanie za bardzo przytłacza. Podchodźmy do stosowania nowoczesnych rozwiązać z dużą rozwagą.

Więcej na: http://kochamymeble.pl/sofy-skorzane-z-funkcja-spania,c15.html

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 0.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów