Pielęgnacja twarzy i włosów – od czego zacząć?

Lip 22

Pielęgnację skóry warto zacząć jak najwcześniej. Najważniejsze jej punkty to dokładne oczyszczanie, nawilżanie i odżywianie, jednak sposób pielęgnacji powinien być dopasowany do rodzaju cery. Gwarancję skuteczności daje systematyczność – tylko regularne stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków pozwoli opóźnić procesy starzenia i dogłębnie odżywić skórę twarzy. Nawilżanie i odżywianie najlepiej sprawdzi się także w pielęgnacji włosów – nawet te zdrowe i nigdy nie farbowane potrzebują odżywek, by wyglądać dobrze.

Skóra twarzy jest cieńsza niż innych części ciała, dodatkowo z czasem efekt ten pogłębia się. Dobra pielęgnacja wymaga używania kosmetyków, które dostarczą składników utrzymujących młody wygląd na dłużej.

Podstawą jest dogłębne oczyszczanie cery – w ciągu dnia gromadzą się na niej zanieczyszczenia i toksyny, które trzeba dokładnie zmyć.

Zrezygnowanie z tego kroku może skutkować pojawianiem się wyprysków i zapychaniem porów – zanieczyszczona skóra nie może swobodnie oddychać. Dobry płyn micelarny jest w stanie usunąć z niej nie tylko resztki makijażu, ale także wszelkie toksyny. Oczyszczona skóra będzie w stanie lepiej zregenerować się w nocy – to właśnie w trakcie snu cera odbudowuje się i odpręża.

 

Po dobrze przespanej nocy powinna być sprężysta i rozświetlona, wyglądać zdrowo.

Jeśli ciężkie, odżywcze kremy są zbyt treściwe i skóra reaguje na nie źle, warto zmienić pielęgnację na lżejszą – krem cera wrażliwa powinien odpowiednio ją nawilżyć bez obciążania. Kremy tego typu szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustej warstwy, dla skóry mocno przesuszonej lub odwodnionej mogą być jednak zbyt słabe. Kosmetyk należy więc dobrać do indywidualnych preferencji, obserwować skórę i sprawdzać, na które kremy reaguje najlepiej. Ten sposób pozwoli nie tylko cieszyć się jej promiennym wyglądem, ale także zapobiegać powstawaniu zmarszczek i opóźniać procesy starzenia.

16740336851_3577d931df_o

 

Ważnym etapem codziennej pielęgnacji jest także odpowiednie zadbanie o wygląd włosów – dobre kosmetyki mogą sprawić, że staną się one największym atutem.

Na etapie mycia konieczny jest dobrze oczyszczający szampon i regeneracyjna odżywka – to podstawa pielęgnacji włosów. Po myciu warto wetrzeć w nie jedwab do włosów – zabezpieczy on końcówki przed zniszczeniami a dodatkowo nabłyszczy je i wygładzi. Regularne stosowanie tych kosmetyków pozwoli uniknąć problemów z rozdwajaniem, puszeniem czy zniszczeniami. Suche, matowe włosy nie są atrakcyjne i tylko dobrze dobrana pielęgnacja może odmienić ich wygląd. Zdrowe, błyszczące włosy są ogromną ozdobą kobiety, warto więc systematycznie o nie dbać.

Pielęgnacja włosów i cery powinna stać się nawykiem, rutynową czynnością wykonywaną codziennie. Najlepsze nawet kosmetyki mają szansę zadziałać tylko wtedy, gdy używane są na bieżąco. Daje to jednak duże korzyści i zauważalne efekty – każda kobieta chce wyglądać pięknie, świeżo i młodzieńczo. Kluczem do sukcesu jest więc nie tylko dobranie skutecznych kosmetyków, ale także regularne ich stosowanie.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 0.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów