Problemy ze zdrowie w okresie jesieni

Sie 22

apteka10Gdy zbliża się okres jesienno zimowy coraz więcej osób zapada na różnego rodzaju choroby. Wtedy bardzo łatwo łapiemy np. katar, kaszel czy przeziębienie. Wtedy też w powietrzu znajduje się znacznie więcej bakterii i wirusów niż w innej porze roku. Jak w takim razie w takim przypadku powinniśmy radzić sobie z tego typu sytuacjami?

Warto jest wtedy uzupełniać wszystkie niezbędne witaminy i minerały w organizmie jak również starać się unikać miejsc, w których mogą znajdować się bakterie i wirusy.

Jak uodpornić organizm samodzielnie?

Dobrym sposobem jest stosowanie regularnej i zdrowej diety wzbogaconej o wszystkie niezbędne składniki  i minerały. Unikanie tłustych i niezdrowych potraw może poprawić nasze ogólne samopoczucie.

Warto jest również uprawiać jakieś sporty. Najprostszym rozwiązaniem jest chociażby pół godziny dziennie wykonywanie ćwiczeń w domu. Jeżeli mamy taką możliwość warto wyjść na świeże powietrze i pooddychać w trakcie ruchu.

Nawet pół godziny dziennie aktywności fizycznej będzie znacznie lepsze niż brak ruchu. Dotyczy to zwłaszcza osób, które w ciągu dnia spędzają czas głównie w pozycji siedzącej, a po pracy czy szkole również siedzą w domu większość czasu.

Wspomaganie z apteki

Jeżeli obawiamy się, że nasza codzienna dieta będzie niewystarczająca możemy pomyśleć o dodatkowej suplementacji produktami z apteki http://www.apteka-zdrowie.eu/czytelnia.

Ciekawym rozwiązaniem może być multiwitamina czy tran, które wspomagają pracę organizmu oraz uzupełniają niedobory witamin i minerałów

Jeżeli w związku z jesienią nasz stan zdrowia się nie poprawia, a wręcz ulega pogorszeniu, wówczas powinniśmy się udać do lekarza. Przy prostych problemach w zupełności może wystarczyć stosowanie ogólnodostępnych leków bez recepty, które złagodzą objawy przeziębienia i grypy. W przypadku większych problemów będziemy musieli skorzystać z pomocy lekarza, który przepisze nam mocniejsze leki.

Warto wtedy unikać dodatkowych powodów do zarażenia i postarać się przebywać przez cały okres choroby w domu. W ten sposób unikniemy pogorszenia się sytuacji.

Dobrym sposobem będzie też stosowanie domowych wspomagaczy takich jak herbata z cytryną, czosnek czy miód dodawany do różnych potraw.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 0.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów