Projektowanie wnętrz a dobieranie kolorów

Cze 06

projektowanie wnętrzNiezależnie od tego czy wprowadzamy się do nowo budowanego mieszkania czy decydujemy się na generalny remont starego, projektowanie wnętrz przez nas samych może nas przerosnąć. Wymaga to bowiem nie tylko kreatywności i dobrego zrozumienia własnych preferencji, ale też sporo wiedzy w dziedzinie, aby efekt nie zaskoczył nas nieprzyjemnie, lub aby w ogóle udało się zrealizować to co sobie zaplanowaliśmy. Większość dyskusji w kręgu rodzinnym toczy się w takich przypadkach o kolorystykę, którą zastosujemy w domu.

Wprawdzie ostateczny wynik zależeć będzie od naszego gustu, warto jednak pamiętać czego unikać, a co może stać się naszym sprzymierzeńcem. Jakkolwiek gazety i filmy mogą być nieocenionym źródłem inspiracji jeśli chodzi o projektowanie wnętrz, należy być ostrożnym i nie kopiować ślepo trendów, które nas zachwyciły, bez uprzedniego przyjrzenia się ograniczeniom naszego własnego mieszkania. Z perspektywy długiego mieszkania czasem lepiej wybrać bardziej umiarkowane kolory i zestawienia, które nie będą męczyć oczu i nie zaczną nam przeszkadzać kiedy pierwszy entuzjazm wobec eksperymentu osłabnie. Ważna jest też konsekwencja i umiar.

Należy pamiętać o funkcjach kolorów, nie tylko tych ciepłych i zimnych, ale też o ich znaczeniu dla wydzielania różnych przestrzeni i stref w domu. Projektowanie wnętrz naszego mieszkania możemy zlecić specjalistom, którzy będą mieli na uwadze wszystkie reguły, o których istnieniu możemy nie mieć pojęcia. Pamiętajmy jednak aby jasno sprecyzować im co lubimy, a czego nie chcielibyśmy mieć w mieszkaniu, aby uniknąć rozczarowań.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 6.9/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów