Skutery latem.

Sie 04

W okresie letnim widzimy coraz większe zamiłowanie do jazdy czy to rowerem, czy skuterem czy motorem. Ważne, aby popularny wiatr wiał we włosy.

Ostatnio udałem się z moim nastoletnim synem do sklepu i poszliśmy na dział motoryzacyjny, bo chciał pooglądać skutery. Stały tam m.in. marki Zipp i Romet. Syn orientując się w temacie, przedstawiał mi zalety i wady każdej marki, każdego modelu. Spędziliśmy na tym dziale mnóstwo czasu, ale też cieszę się z tego, gdyż poszerzyłem też swoją wiedzę na temat skuterów, ich możliwości, funkcjonalności, itp. Przy okazji miło spędziliśmy czas i byłem dumny z syna, że posiada taką wiedzę.

Ponadto jest fanem motoryzacji, jak każdy młody chłopak. Za rok, jak już będzie mógł jeździć, trzeba będzie jemu sprezentować. Wybierze sobie model, zakupimy i niech jeździ z kolegami. Nie mamy obaw, bo widzimy, że jest odpowiedzialny i jak na swój wiek ma mądre i przemyślane decyzje.

14941162362_3069c43577_z
Przy okazji przejrzeliśmy też rowery, gdyż młodsza córka jest w wieku komunijnym i chciałaby rower. Przeglądaliśmy modele i jeden wpadł nam w oko. Cena także była przystępna. Kaski dla dzieci również były – do wyboru do koloru. Jeszcze konsultacja z żoną jak przyjedziemy do domu i myślę, że zakup zrobimy.

Także wyprawę z synem do sklepu uważam za owocną. Przy okazji wzięliśmy foldery i katalogi na temat skuterów do domu. Osobiście wolę z folderów poczytać informacje, resztę syn dopowie. On zaś, siada prze komputer, internet i tam ogląda strony z modelami, markami, itp.

Po obiedzie udaliśmy się wszyscy na spacer do lasu. Jako, że pojawiły się pierwsze grzyby, wzięliśmy przy okazji wiaderko małe. Mamy fajne miejsca, gdzie jest wysoki las iglasty, niska ściółka, duża przestrzeń. Sobie spacerujemy, widać dzieci jak kawałek dalej odbiegną. Zrobiliśmy też sobie zawody – kto zbierze największą ilość grzybów, wygrywa nagrodę niespodziankę. To zmobilizowało córkę i syna do intensywniejszych poszukiwań. Krótko przed godziną osiemnastą trzeba było wracać do domu, bo zbliżał się okres wieczorny, komary zaczęły się coraz bardziej uaktywniać i latać koło nas. Mimo, że byliśmy popryskani środkami przeciw komarom, ale woleliśmy już wracać do domu.

2572490809_83b81d8ab8_z

Najwięcej grzybów zebrała żona. Niespodzianką dla niej była kolacja przygotowana przeze mnie. Dzieci szybko poszły spać, gdyż miały intensywny dzień, a ja z żoną po kolacji posiedzieliśmy i pooglądaliśmy foldery jakie wraz z synem wzięliśmy ze sklepu. Zipp i Romet to dwie marki, które spodobały się jemu i wśród tych dwóch marek trzeba będzie w niedalekiej przyszłości wybrać. Z tego co wyczytaliśmy, są to dobre i bezpieczne skutery, ale wiadomo, wszystko zależy od posiadacza skutera, od jego jazdy, mądrości i odpowiedzialności.

A te cechy należy kształtować u dzieci od najmłodszych lat. I to jest obowiązek rodziców. Bo jeśli za młodu wpoimy w dzieci cechy pozytywne, jako dorosłe osoby takimi pozostaną – odpowiedzialnymi osobami. Wiem, czasy są inne, ale tu chodzi też o dobro i bezpieczeństwo dzieci, które będą wkraczać za jakiś czas w dorosłe życie.

źródło: http://maxmoto.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 0.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów