Sprawdzone miejsca na linki

Lut 12

Podstawą promocji portalu internetowego w wyszukiwarkach jest zdobywanie linków, które odsyłając do danego portalu podwyższają jego pozycje dla fraz zgodnych z anchorem tychże odnośników. Można je utożsamić z głosowaniem internautów, jacy głosują na najbardziej przydatne strony. Żeby nasza witryna była popularna, musimy sami zadbać o odnośniki kierujące do nas. Przynajmniej przez kilkadziesiąt pierwszych dni, gdyż jak ktoś ma do nas linkować, skoro nikt nie miał z nią styczności?
Fatalnym założeniem Google jest to, iż webmasterzy chętnie odsyłają do cudzych serwisów, szczególnie przy podobnym zakresie tematyki. Naturalne wyniki w wyszukiwarkach są świetną, bezpłatną reklamą i mogą polegać na większym pakiecie zaufania od reklam Adwords. Zaprezentuję tutaj trzy źródła, z których można łatwo zdobyć wartościowe “głosy”.

Fora internetowe

Czy masz jakieś konto na forum tematyczym i często się na nim udzielasz, tworząc długie i merytoryczne wypowiedzi? Często możliwe jest wstawienie linka w stopce autora postu – nie zapominaj o tym. Ten sposób na promocję nadzwyczaj dobrze sprawdza się na tematycznych forach, gdzie pisząc merytoryczne wypowiedzi reklamujesz się nie tylko wśród wyszukiwarkach, lecz też wśród normalnych użytkowników (zwyczajny mechanizm – ktoś widzi iż piszesz ciekawie, więc zerknie na Twoją witrynę z sygnatury).

Strony z artykułami wielotematycznymi

Treść takich portali tworzona jest przede wszystkim przez wspólnotę internautów. Bardzo często właściciel takiej strony z publikacjami w zamian za oddany czas pozwala na umieszczenie w treści artykułu wartościowego odsyłacza. Artykuły można dodawać do stron ogólnodostępnych i zamkniętych.

Katalogi stron

Choć moc katalogowania to nie to samo co dawniej, warto zainteresować się SEOkatalogami. Najczęściej jeden opis zapewnia nam jeden link, który możesz opakować w dowolne słowo kluczowe (np. w treści wpisać “forum komputerowe“, oczywiście kontekstowo). Pamiętaj, żeby katalog stron do którego dodajesz stronę nie posiadał kilkudziesięciu linków wychodzących, a uwierz mi że czasami czegoś takiego jestem świadkiem. Darmowe katalogi mają do siebie to, że są często słabo moderowane, jednakże za zasugerowanie strony nic nie trzeba płacisz. Co do płatnych katalogów najlepiej wyselekcjonować kilkadziesiąt najlepszych (polecam spis VIP katalogów Mara).

Podsumowanie

Celem publikacji było przedstawienie trzech najbardziej popularnych miejsc, w których praktycznie każdy ma możliwość umieszczenia odsyłacza do wybranej strony. Jeżeli masz jakieś wątpliwości lub chciałbyś podzielić się z resztą swoimi testami omówionych źródeł, to bardzo proszę o opublikowanie krótkiego komentarza.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 7.9/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów