Sprzęt dj’a

Paź 16

Dj to nie tylko człowiek z krwi i kości. To również specjalistyczny sprzęt, który obsługuje. Odpowiedni sprzęt połączony z wiedzą i umiejętnościami potrafią rozkręcić każdą imprezę powodując, że ludzie będą się bawić do późnych godzin nocnych lub wczesnych porannych.

Wiadomo, sprzęt, jakiego będzie używał dj znajduje się w prostej zależności od charakteru jego pracy. Trochę innego będzie potrzebował grając w klubie, na dyskotece, innego, gdy zajmie się skreczowaniem. Jednak można wyróżnić podstawowe elementy wyposażenia, które są niezbędne do wykonywania tego zawodu.

Do najważniejszych należy mikser. Jego głównym zadaniem jest zbieranie sygnałów z różnych źródeł wejściowych i tworzenie jednego spójnego. On także odpowiada m.in. za płynną regulacje poziomu głośności, przydatną podczas przejść między piosenkami. Jest on o tyle niezbędnym, gdyż to do miksera podpinane są wszystkie urządzenia, jakie posiada dj. Cena miksera, w zależności od jego klasy i funkcji waha się od kilkuset złotych do ponad dwóch tysięcy.

Kolejnymi elementami wyposażenia są odtwarzacze. Te zależne są od stylu preferowanego przez konkretnego dj. Jeden będzie odtwarzał muzykę z odtwarzaczy cd, inny z gramofonu i płyt winylowych, trzeci będzie wykorzystywał pliki mp3. Aby nabyć dobrej jakości odtwarzacz, w takim mieście jak Kraków dj musi zapłacić średnio 1,5-2 tys. zł.

Słuchawki. One stanowią połączenie miksera z puszczającym muzykę. Dlatego też muszą posiadać kilka istotnych cech. Przede wszystkim muszą dobrze tłumic odgłosy tła, a każdy, kto był choć raz na dyskotece wie, jaki hałas tam panuje. Jest to o tyle ważne, że dj, aby puścić utwór na głośnikach musi go najpierw przygotować. Ich średni koszt, w zależności od modelu i marki, waha się w przedziale 300-500 zł.

Wymienione elementy to tylko podstawa. Do niej dochodzą kable łączące wszystko w całość, systemy nagłośnienia, skrzynie do transportowania sprzętu, statywy czy odpowiednie oświetlenie. Dzięki ujarzmieniu wszystkich tych elementów dj może zaoferować imprezowiczom niezapomniane wrażenia i świetną zabawę.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 0.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów