Sprzęt dla graczy

Sie 13

Mysz, słuchawki, klawiatura podkładka. To wszystko co prawdziwy gamer powinien mieć pro. Od pewnego czasu powstają specjalne linie produktów dedykowane esportowcom. Można tutaj wymienić Creative Fatl1ty, serię myszek Logitech G. Poza tym firmy takie jak choćby Razer specjalizują się w tworzeniu akcesoriów dla graczy. Ogólnie do najpopularniejszych firm zajmujących się tym należy Logitech, Crative, Razer, GGear, Everglide oraz Microsoft. Możliwe, że o jakiejś zapomniałem, jednak wymienieni tutaj producenci są liderami rynku sprzętu dedykowanego graczom.

Dlaczego graczom nie wystarczy myszka optyczna kupiona za 50 zł tylko często ich „osprzęt” wart jest kilka tysięcy złotych? Po pierwsze eSport coraz poważniej jest traktowany. Pojawia się coraz więcej imprez, na których gracze mogą pokazać co potrafią i przy okazji zgarnąć kilka tysięcy dolarów bądź euro. Drugim czynnikiem jest fakt iż coraz większe znaczenie mają drobnostki. Takie jak choćby ślizgacze. Tworzy się je teraz ze specjalnych materiałów. By działały jak najlepiej. Poza tym cały czas dopracowywany jest sensor myszy by zdobyć przewagę nad przeciwnikiem posiadającego inny model myszy. Warto zauważyć, że z klawiaturami, słuchawkami itd. jest bardzo podobnie.

Esport wraz z czasem będzie się rozwijał coraz szybciej. W związku z tym i sprzęt będzie cały czas dopracowywany. Rynek nie jest jeszcze nasycony, więc możemy liczyć iż wejdą na niego nowe nieznane dotąd firmy ze swoimi gadżetami.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 6.5/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów