Taniec brzucha

Paź 16

Taniec brzucha jest jednym z najbardziej orientalnych propozycji oferowanych w polskich szkołach tańca. Z początku mniej popularny, obecnie robi ogromną karierę i wzbudza niesamowite zainteresowanie. Co sprawia, że taniec brzucha jest tak popularny i lubiany? Przede wszystkim chyba to, że jest to propozycja dla każdego, tańca brzucha można nauczyć się w każdym wieku, choć zdecydowanie na wszystkich kursach przeważają kobiety.

Ciekawostką jest to, że jednym z najlepszych nauczycieli tego tańca na świecie jest mężczyzna, który udziela lekcji na całym świcie, przyjmując zaproszenia z całego świata i organizując specjalne warsztaty dla miłośniczek tego stylu tańca. Taniec brzucha jest tańczony indywidualnie, a ruchy w nim występujące są bardzo kobiece i erotyczne. Tancerka, która chce dojść do perfekcji musi być pewna swoich wdzięków i świadomie wyrażać swoje emocje, gdyż, jak w każdym tańcu, bardziej od techniki liczy się pewność siebie i nastawienie, jakie jest reprezentowane.

Taniec ten wywodzi się z krajów arabskich i powstał przed wiekami, a tradycja, charakterystyczne ruchy i ten styl były pielęgnowane i kultywowane przez kolejne pokolenia kobiet.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 6.7/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów