Wszystko o ozonowanym oleju oliwkowym

Maj 08

Ozonowany olej oliwkowy był wykorzystywany na świecie przez bardzo długi czas. Na początku XX wieku, niektórzy pacjenci chorzy na gruźlicę byli leczeni przez wdychanie ozonu, który znajdował się w oleju. Po kilkunastu terapiach olej przekształcił się w żel, który dobrze przetrzymywał ozon i szybko zaczął być używany jako typowa terapia na różne schorzenia. Nikola Tesla, jeden z największych naukowców w historii, był pierwszym, który opatentował ozonowany olej, i od 1904 był sprzedawany w sklepach farmaceutycznych w USA jako Glykozone.
ozonowana oliwka z  jojobyWykorzystywanie ozonowanegi terapii ozonem kwitło w USA na początku i w środkowej fazie XX wieku. Kiedy koncerny farmaceutyczne rozpoczęły sprzedaż antybiotyków, doktorzy zostali zmuszeni do używania ich zamiast naturalnych metod leczenia. Dzisiaj, ozonowany olej i inne jej formy powracają z powodu długiej listy potencjalnych zagrożeń i efektów ubocznych w innych metodach. Ozon jest obecnie używany w ponad 20 krajach.

 

Czym dokładnie jest ozonowany olej i co może zrobić?

Ozonowana oliwa jest wytwarzana z czystego ozonu, który jest „bąbelkowany” przez olej przez pewien okres. Kiedy jest odpowiednio nasycony, zamienia się w żel, który może przetrwać nawet rok w temperaturze pokojowej lub 10 lat zamrożony. Olej, który nie zostanie w pełni nasycony pozostanie w stanie ciekłym i nie będzie posiadał ilości ozonu, która występuje w żelu.
W badaniach laboratoryjnych, ozonowana, wysokiej jakości oliwa produkcji KoronaOzon pokazała, że jest w stanie zniszczyć bakterie e-coli czy też gronkowca, i jest znany od lat dzięki zwalczaniu wirusów, bakterii, pasożytów, grzybów itp. przez stymulację tworzenia nowych komórek. Niektórzy doktorzy, którzy używają ozonowanego oleju raportują zwiększenie prędkości leczenia przez zredukowanie zapaleń i zwiększenie przepływu krwi, który pomaga powstrzymywać infekcję i uśmierza ból.
Inni pacjenci stwierdzają polepszenie odporności na infekcje bakteryjne, trądzik, owrzodzenia, zacięcia, rany, siniaki, ukąszenia, ugryzienia, grzyby, skurcze, bóle głowy i inne.

 

Jak wytwarzany jest ozonowany olej?

Są różne sposoby wytwarzania ozonowanego oleju, lecz niektóre rzeczy są bardzo istotne, jeśli szuka się najlepszej jakości: czyste źródło tlenu, najczystszy ozon, proces chłodzenia i czyste miejsce pracy. Najlepszy ozonowany olej jest tworzony, kiedy bardzo czysty tlen jest przepuszczany przez generator ozonu, który później „bąbelkuje” go w olej w wysterylizowanym, szklanym pojemniku. Generator ozonu musi pracować „na zimno” i nie zapewniać dostępu do ciepła. Ciepło niszczy ozon i może zaburzyć integralność oleju.
Po tym procesie chce się by gotowy żel był przelany do wysterylizowanych szklanych słoików, który są mrożone nim trafią do adresatów. Ozonowany olej w plastikowych pojemnikach może zostać uszkodzony przez ługowanie plastiku w czasie.
Przyszłość ozonowanego oleju maluje się w różowych barwach
Ozonowany olej był popularny przez bardzo długi czas, lecz w obecnych czasach, ozon znajduje swoje zastosowanie także w innych olejach, włączając olej kokosowy, awokado, słonecznikowy i inne.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 7.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów