Wybierz tani hosting

Cze 02

Ten krótki poradnik ma za zadanie pomóc Ci w wyborze profesjonalnego i taniego hostingu, tak byś nie stracił, nie przepłacił, ale też nie naciął się na tymczasowe firmy, które szybko zamkną interes na tani hosting nie martwiąc się o swoich klientów. O tanim hostingu poczytasz więcej w tym artykule.

Zanim jednak zaczniesz przeglądać strony internetowe firm hostingowych, zanim zaczniesz porównywać oferty względem ceny i limitów taniego hostingu, zastanów się, jakie parametry serwera są dla Ciebie najważniejsze. tani hostingPo takiej małej analizie może okazać się, że nie musisz dużo wydawać na pakiet i tani hosting będzie dla Ciebie całkowicie wystarczający. Jeżeli akurat przenosisz się od innego usługodawcy wystarczy spojrzeć na zużycie konkretnych parametrów.

Czym kierować się przy wyborze hostingu?

Większość usługodawców udostępnia w swoich panelach do zarządzania takie dane. Łatwiej wtedy dopasować tani hosting do swoich rzeczywistych potrzeb. Jeżeli natomiast Twoja strona dopiero startuje warto zwrócić uwagę na to, ile zajmuje miejsca na dysku Twojego komputera. W ten sposób określimy mniej więcej powierzchnię. Powierzchnia to tylko jeden z parametrów.

Kolejnym ważnym limitem jest transfer w tanim hostingu. To nic innego, jak ruch, jaki generuje strona. Należy zaliczyć tutaj ruch wychodzący (wizyty, ściąganie plików ze strony), jak i wchodzący, czyli to, co uploadujemy, to co wrzucamy na ftp. Przyjmuje się, że 1GB to około 20.000 wyświetleń strony czyli jeżeli oczekujemy odwiedzin rzędu ok. 2.000 – 4.000 miesięcznie. Należy też wziąć pod uwagę, że nasz strona będzie się rozwijać. Ale na pierwszy rok tani hosting z dobranymi parametrami powinien nam wystarczyć. W ten sposób oszczędzasz na wyborze taniego hostingu, który być może byłby na dany moment dla Ciebie za duży. Różnicę w cenie możesz spokojnie wydać na reklamę w Internecie.

Podsumowując

Wybór hostingu nie należy do najłatwiejszych zadań o ile nie ma się doświadczenia z usługami hostingowymi. Jeśli do takiej właśnie grupy klientów należymy, warto zwrócić się o pomoc w wyborze usługodawcy hostingowego do znajomych informatyków. Ci na pewno mieli już nie raz za zadanie umieścić na serwerze stronę internetową. Na 100% spotkali się z różnymi rodzajami pakietów i bez problemu dobiorą odpowiedni pakiet do naszych wymagań, patrząc na parametry wybieranej usługi. Nie popełniajmy błędu, bo może nas kosztować bardzo dużo tj. np. dłuższe nie działanie naszego serwisu.

Polecamy tani hosting w Hoste.pl : http://www.hoste.pl/hosting/serwer-eco

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 6.8/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów