Wyposażenie łazienek hotelowych – na co zwracać uwagę?

Wrz 22

hotelowe2Przyjemny pokój hotelowy i wygodna świeża pościel to coś, co każdy lubi po całym dniu spędzonym w delegacji czy na wyjeździe. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę jak wiele elementów składa się na taki pokój, który otrzymuje w ramach pobytu w hotelu.

Osoby, które sprzątają pokój po poprzedniej osobie muszą wymieć większość jednorazowych elementów, która została zużyta. Mowa tu oczywiście o szamponach, żelach do włosy czy nawet wykałaczkach.

Pościel hotelowa, ręczniki frotte i inne elementy wykonane z materiału z których korzysta się na co dzień również są wymieniane w trakcie takiego czyszczenia. Wszystkie trafiają do pralni hotelowej gdzie podlegają restrykcyjnemu praniu zgodnie z procedurą hotelową.

Zwykle też poszczególne elementy w pokoju hotelowym są dokładnie czyszczone. Mowa tu o odkurzeniu podłogi, przetarciu kurzy, czy umyciu luster i szyb pod prysznicem.

Tego typu elementy składowe zarządzania pokojami hotelowymi są niezbędne dla utrzymywania odpowiedniego standardu hotelowego. Im wyższy standard i większa liczba gwiazdek tym jakość będzie lepsza.

Warto wiedzieć o tym, że osoba zarządzająca takim hotelem musi na każdym kroku dobrze rozplanować zaopatrywanie hotelu w wszelkie niezbędne produkty i akcesoria hotelowe.

Bez tego nie jest możliwe bowiem zapewnienie gościom odpowiedniego poziomu.

W tym celu menedżer hotelu zaopatruje się w specjalistycznych sklepach i u dostawców.

Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest korzystanie z możliwości jakie dają sklepy internetowe z akcesoriami hotelowymi. W tego typu sklepach otrzymamy zamówione towary w znacznie niższej cenie niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego sklepu. Dodatkowo będziemy mogli skorzystać z różnego rodzaju rabatów i obniżek, które z pewnością przyczynią się do jeszcze lepszego zarządzania budżetem hotelowym.

Jeżeli chcielibyśmy być takim menedżerem hotelowym zarządzającym nie tylko wyposażeniem, ale i personelem, to z pewnością będziemy musieli przejść odpowiednie profesjonalne szkolenia, które pozwolą nam uzyskać odpowiednie kwalifikacje zarówno w kwestii planowania jak również zarządzania ludźmi.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 0.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów