Zespół muzyczny, a może dj? Co na wesele?

Kwi 08

Wiele par szykujących się do ślubu i do wyprawienia wesela zmaga się z jednym z wielu dylematów, jakim jest pytanie, czy na zabawę weselną wybrać dj’a, czy zespół? Na to pytanie nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każda z wymienionych opcji ma swoje plusy, jak i minusy. Wszystko zależy od preferencji potencjalnych klientów, przed którymi stoi ten wybór. Muzyka na weselu odgrywa bowiem, bardzo istotną rolę. Bez niej nie odbędzie się żadna huczna impreza, ani żadne, prawdziwe wesele.

Wybór zespołu na wesele będzie idealny, jeśli planujemy duże, tradycyjne weselisko, na które zapraszamy rodzinę ze wszystkich stron świata i chcemy pokazać szczególnie im, jak Polacy potrafią się bawić. Zabawa z zespołem jest na tyle radosna, gdyż goście mogą wspólnie z nim śpiewać różne przyśpiewki ludowe, które są tak bardzo popularne na weselach. Zespół sam zachęca i zaprasza do wspólnego śpiewania. Kolejną zaletą zespołów na weselach jest muzyka grana na żywo. Musi być to jednak zespół z prawdziwego zdarzenia, z pełnym instrumentarium.

Obecnie niestety, rozwija się trend odtwarzania muzyki z podkładów, nawet jeśli na scenie występuje wielu muzyków. Grają oni często jedynie pod włączony podkład. Jeśli o wokale jednak chodzi, to w tej kwestii większość zespołów śpiewa na żywo, a nie z playback’u, chociaż i takie ewenementy się zdarzają… Wszystko udaje im się przyćmić żartami i słownym rozbawianiem gości, muzyka schodzi wtedy na drugi plan. Jednak w takim wypadku para zamawiająca taki zespół, nie odznacza się zbyt dużymi wymaganiami i gustem muzycznym. Ci, którzy kochają prawdziwą muzykę, będą rozglądać się za poważnym zespołem, dla których muzyka jest również miłością i potrafią oddawać nawet całe swoje serce w przekazywaniu tej muzyki innym.

Dj natomiast zaspokoi każdą kameralną imprezę, w gronie znajomych i najbliższych. Nie gra on muzyki na żywo, w przeciwieństwie do wielu zespołów weselnych, a odtwarza ją z płyt, bądź z komputera. Ogranicza go tylko technika, wszystkie przyśpiewki, czy tradycyjne „Sto lat” będzie leciało z podkładu. Dj również bardzo rzadko angażuje się w organizowanie zabaw dla gości oraz oczepin. Jest to niestety duża strata dla takiego wesela. Są jednak i tacy klienci, którym nie podobają się wszelkiego rodzaju zabawy na weselach i wolą z nich zrezygnować. Wtedy też doskonale sprawdzi się dj. Nie potrzebuje on również tak wiele miejsca na sali na rozstawienie sprzętu, co zespół. Możemy ustalać z nim cały repertuar na wesele i wykluczać utwory, których nie lubimy. Zespół ma o wiele mniejszy zasób granych przez siebie piosenek. W Krakowie bardzo często polecanym dj jest exclusivedjs.pl. Jednak konkurencja jest ogromna i warto poszukać w sieci, wpisując takie hasła jak „dj wesele Kraków” czy „dj weselny Kraków”, to oczywiście w przypadku, gdy dj szukamy w Krakowie.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 0.0/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów