Zoo Tycoon

Lut 14

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest być szefem wielkiego przedsiębiorstwa? Albo firmy? A może czegoś bardziej interesującego poza maszynami, np. Zoo? Aby to sprawdzić nie musisz kończyć biologii na maturze i kończyć studiów związanych z ekonomią.

Wystarczy, że zainstalujesz na swoim komputerze grę Zoo Tycoon i po prostu w nią zagrasz! Możesz, także dla odmiany zagrać w Bioshock 2 chyba, że nie chcesz.

Gra ogólnie polega na tym, aby wybudować jak najlepiej prosperujące zoo i zostać jego szczęśliwym szefem. Nie jest to proste, ale przy odrobinie sprytu i logicznego myślenia może udać nam się stworzyć całkiem fajną rzecz. Zaczynamy oczywiście od gołego placu, na którym ustawiamy pierwsze klatki dla zwierząt. Wszystko co znajdzie się w klatce i sama klatka musi być przystosowana do zwierząt, które będą się w niej znajdować. Wiadomo, że siatka nie będzie odpowiednim ogrodzeniem dla słoni czy lwów, więc w takim przypadku będziemy musieli zainwestować w droższe, kute ogrodzenie. Każde zwierze ma swoje upodobania co do flory je otaczającej. Będziemy musieli spełnić więc wiele warunków zanim nasze pupile będą w pełni szczęśliwe ze swoich nowych domów. Oprócz tego, że możemy budować klatki dla zwierząt, możemy także w naszym zoo rozwinąć inne, równe ciekawe obiekty np. restauracje, domy zabaw, wesołe miasteczka czy ogrody botaniczne. Mamy do wyboru naprawdę dużo opcji, więc każdy stworzy swój wymarzony zakątek.

Od strony technicznej gra przedstawia się dość dobrze. Nie jest ona skomplikowana i już po kilku minutach gry nawet kompletny laik załapie o co w niej chodzi. Jeśli po jakimś czasie nadal mamy problem z obsługą gry, zawsze możemy skorzystać z przydatnego pomocnika, który wszystko wyjaśni nam krok po kroku.

Grę ogólnie oceniam na dobrą, gdyż można przy niej spędzić wiele czasu i nie żałować, gdyż wciąga ona dość mocno. Polecam ją wszystkim fanom strategii.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceny:
Oceny: 7.4/10 (glosow oddano)
VN:F [1.9.22_1171]
Wynik: 0
0 głosów